Vitocal 200-S – tepelné čerpadlo vzduch/voda v provedení split

Nízké investiční náklady, vysoká efektivita a snadná montáž – nové tepelné čerpadlo Vitocal 200-S je atraktivním řešením k využití přírodního tepla v rodinných domech. Ať už se jedná o výměnu starého zařízení nebo se použije v novostavbě, Vitocal 200-S je vhodný pro obě použití.

Ve stávajících rodinných domech zajišťuje Vitocal 200-S úsporné a ekologické dodávky tepla. Zajišťuje výstupní teploty až 55 °C. Instalovaný plynový nebo olejový kotel musí pokrýt pouze špičkové potřeby za mimořádně chladných zimních dnů.

V novostavbách se dá Vitocal 200-S použít jako jediný zdroj tepla k vytápění obytných místností a ohřevu vody. Protože se dá provozovat i reverzibilně, je možné jej použít za horkých letních dnů ke chlazení obytných místností. Tepelné čerpadlo tak po celý rok zajišťuje příjemné teploty.

Tepelné čerpadlo Vitocal 200-S

Technický popis

Tepelné čerpadlo v provedení split se skládá z venkovní a vnitřní jednotky, které jsou vzájemně propojeny potrubím chladiva. Kompresor ve venkovní jednotce, který je řízený frekvenčním měničem otáček, zajišťuje u čerpadla Vitocal 200-S vysoké COP (COP = Coefficient of Performance) až 4,6 (vzduch 7 °C/voda 35 °C) a do 3,5 (vzduch 2 °C/voda 35 °C) podle normy ČSN EN 14511 a vysoká roční pracovní čísla. To chrání životní prostředí a umožňuje snižovat provozní náklady.

Vlastnosti a výhody

Vitocal 200-S je cenově atraktivní tepelné čerpadlo vzduch/voda s topnými výkony 3 až 10,6 kW (vzduch 7 °C/voda 35 °C v nominálním provozním bodě). Reverzibilní provedení umožňuje topení i chlazení.

Venkovní jednotka je odolná proti vlivům počasí a obsahuje výparník, kompresor, expanzní ventil a ventilátor. Vnitřní jednotka se skládá z čerpadla topného okruhu, výměníku tepla, 3-cestného přepínacího ventilu, pojistné skupiny a regulace, v případě verze topení/chlazení s integrovaným průtokovým ohřívačem vody (3/6/9 kW). Maximální výstupní teplota do 55 °C je při venkovní teplotě –15 °C. Velmi tichý provoz a snadná obsluha s nekódovaným textem a grafickým displejem dělá z tepelného čerpadla Vitotronic 200 vyhledávaný model vhodný pro široké využití.

Topný a chladicí systém s vnitřní a venkovní jednotkou
Autor: kolektiv autorů
Foto: Archiv firmy