Přidat na Seznam.cz Přidat na Google News

VITOSOL 100-F – využijte bezplatnou energii slunce (Akční nabídka)

Slunce vyzáří na zemi v méně než čtyřech hodinách roční spotřebu energie celé světové populace – a to úplně zadarmo. Je to jako když na každý metr čtvereční České republiky dopadá za rok průměrně kolem 1000 kWh, což odpovídá energergii z cca 100 m3 zemního plynu. Tuto energii můžete s firmou Viessmann využít k výrobě tepla i elektřiny. Termické sluneční kolektory jsou ideálním doplněním každého topného systému a trvale snižují spotřebu energie.

Přes ohromné dodávky ze Slunce je energie čím dál vzácnější a dražší. O to významnější jsou individuálně sladěné energetické koncepty, které ve spojení s vysoce účinnou topnou technikou snižují spotřebu a tudíž i náklady.
S vysoce účinnými slunečními kolektory Viessmann dokážete ušetřit až 35% celkových nákladů na vytápění, pokud je využíváte na přípravu teplé vody i na podporu vytápění. U přípravy teplé vody je to až 60% roční spotřeby. Viessmann je jedním z předních výrobců solárních termických kolektorů a využívá v tomto oboru více než třicetiletých zkušeností.

Viessmann Vitodens 100-W se solární podporou
V akci do konce března 2010

Moderní úsporné vytápění – to je více než jen úsporný kotel. Pouze s uceleným systémem lze překročit technická omezení. A tak jsme pro ty, kteří se rozhodují rychle a chtějí úsporné ekologické vytápění využívající i obnovitelné zdroje energie, připravili na období od 1. února do 31. břena 2010 mimořádně atraktivní akci na námi doporučované řešení – kondenzační kotel se solární podporou.

Tento mimořádně zvýhodněný balík v sobě kombinuje kondenzační plynový kotel Viessmann Vitodens 100-W s plochými solárními kolektory Vitosol 100-F. Chcete-li využít Vašeho stávajícího tepelného zdroje, použijte zvýhodněný balík pouze se solárním systém.
Navíc máte možnost získat státní dotaci z programu Zelená úsporám – všechny zásobníkové ohřívače a solární systémy firmy Viessmann jsou registrovány v seznamu výrobků a technologií (SVT).

PopisCena Kč
bez DPH
Sestava kondenzačního kotle Vitodens 100-W, 8 až 26 kW se solárním systémem Vitosol 100-F včetně:
připojovacích armatur, regulace na konstantní teplotu, prostorového termostatu Vitotrol 100 UTD, bivalentního zásobníkového ohřívače Vitocell 100-W, objem 300 litrů, propojovací sady kotel-zásobník bez trubek, 2 ks kolektorů Vitosol (typ SV1A) – celková plocha 4,6 m2, plnící armatury, Solar-Divicon s oběhovým čerpadlem, solární expanzní nádoby (25 litrů), odlučovače vzduchu, šroubení se svěracím kroužkem s odvzdušněním, připojovacích trubek, teplonosného média (25 litrů), regulace Vitosolic 100.
Obj. č. WB1B343 *)
Původní cena celkem129 180,–
Akční cena99 990,–

Solární systém s kolektory Vitosol 100-F včetně:
2 kolektorů Vitosol (typ SV1A), plocha absorbéru 4,6 m2, plnící armatury, čerpací stanice Solar-Divicon s oběhovým čerpadlem typu PS10, solární expanzní nádoby (25 litrů), odlučovače vzduchu, šroubení se svěracím kroužkem s odvzdušněním, připojovacích trubek, teplonosného média (25 litrů), regulace Vitosolic 100, zásobníkového ohřívače Vitocell 100-W resp. Vitocell 100-B (typ CVB, bílý resp. stříbrný bivalentní zásobníkový ohřívač vody o objemu 300 litrů).
Obj. č. SK02016 *) resp. SK02015 *)
Původní cena celkem76 340,–
Akční cena64 990,–

Platnost akce od 1. února do 31. března 2010
*) Upevňovací sadu pro kolektory je nutno objednat zvlášť viz ceník Viessmann.


Schematické zapojení plynového kotle a solárních kolektorů

Autor: Ing. Martin Havelka
Foto: Archiv Viessmann