Akustika z PET lahví

Architekti, respektující moderní trendy a přání zákazníka, často pracují ve svých návrzích s tvrdými odrazivými materiály jako jsou beton, sklo nebo kov. Tyto materiály v kombinaci s otevřeným prostorem vytváří místo, kde se jakýkoli hluk jednoduše šíří, a navíc i zpětně odráží všemi směry. Řešením akustické pohody takových prostor a získání klidu pro práci nebo odpočinek jsou z recyklovaného plastu vyráběné designové panely SilentPET.

Dopřejte si klid při práci i na přemýšlení a myslete na zdraví. Pobyt v hlučném prostředí negativně ovlivňuje zdraví a tedy i výkonnost pracovníků. Dobré řešení prostorové akustiky ve světě patří ke standardům kvalitních kanceláří i obytných prostor. U nás je stále až na posledním místě a řeší se často až ve fázi dokončeného prostoru. Našli jsme proto řešení, které akustické nedostatky daného prostoru vyřeší – akustické panely SilentPET.

Svět se topí v plastu a hluku

Materiál SilentPET je vyroben z recyklovaných PET lahví a textilních vláken – recyklováním plastu tak eliminujeme hluk! Při výrobě navíc využíváme ekologické procesy s co nejnižšími emisemi CO2, proto se i odpad z výroby vrací zpět do výrobního procesu.

Díky složení jsou tak panely nenasákavé a díky tomu odolné proti vlhkosti, plísním či parazitům. Uplatnění tak najdou u vás doma, v kancelářích, hotelech, školách, ale také v průmyslových výrobních nebo servisních objektech.

Díky svému složení a postupu výroby se jedná o materiál, který nepotřebuje žádné další čalounění nebo orámování a dává naprostou volnost ve výběru tvarů.

Design, který funguje

Akustické řešení prostor může mít mnoho podob. Vaše kancelář nemusí nutně připomínat nahrávací studio. SilentPET je akustický materiál, který nabízí neomezené možnosti v oblasti interiérového designu. Kromě běžně nabízené neutrální kombinace bílá, šedá a černá, která se hodí do každého prostoru, můžeme materiál obarvit dle vzorníku RAL, potisknout trvanlivým UV tiskem a řezat do různých tvarů. Standardní knihovna našich tvarů tak může být pouze inspirací pro vás a váš prostor. Jednotlivé prvky pak můžeme zavěsit pod strop v libovolné výšce, upevnit na stěnu i s 3D efektem nebo postavit na zem jako paraván. Záleží na vašich potřebách a možnostech prostoru.

Odborná analýza

Chcete-li vytvořit ze svého prostředí příjemnější prostor pro práci nebo odpočinek, stačí nám dát vědět a my zajistíme profesionální analýzu, výpočty doby dozvuku a další veličiny. Ne všechno lze vypočítat, uplatníme tedy naše bohaté zkušenosti a vývoj z vlastní akustické komory.

Autor: neznámý autor
Foto: Archiv firmy