EDITION 4 Vetro Design – bezrámové celoprosklené okno s integrovanou protisluneční ochranou

Společnost INTERNORM neustále sleduje požadavky zákazníků a reaguje na ně. Proto přišla na trh s oknem EDITION 4 v designu Vetro. Okno nabízí kromě zvýšené tepelné a zvukové izolace také integrovanou protisluneční ochranu a ochranu proti nežádoucím pohledům zvenku.

Kvalita, materiál a velikost okna určují podstatnou měrou nejen množství prošlého světla a slunečního tepelného záření, nejen tepelnou a zvukovou izolaci, ale mají i významný vliv na vzhled budovy. Jednoduchost moderní architektury dnes klade na design oken nové nároky. Žádány jsou velké bezrámové prosklené plochy.

Internorm, rakouská inovativní firma s vedoucím postavením na trhu oken a dveří a uznávaná evropská značka oken úspěšně spojila čtyři rozhodující přednosti v jednom okně: zdvojené dřevo/hliníkové okno EDITION 4 v designu Vetro nabízí kromě zvýšené tepelné a zvukové izolace také integrovanou protisluneční ochranu a ochranu proti nežádoucím pohledům zvenku. Avšak nejen díky dokonalé funkčnosti je okno EDITION 4 Vetro Design špičkovým produktem ve výstavbě budov a moderní celoprosklené architektuře: novinka společnosti Internorm získá pozornost svým atraktivním „bezrámovým” celoproskleným designem s „bezrámovými” křídly, zcela skrytým kováním a designerskými prvky uzavírání.

Řez dřevohliníkovým zdvojeným oknem Edition 4 Vetro Design

Osvědčená funkce ve spojení s moderním vzhledem

Okno EDITION 4 Vetro Design založené na principu osvědčeného zdvojeného dřevo/hliníkového okna Internorm EDITION 4 odpovídá nejen vysokým požadavkům v oblasti rekonstrukcí, ale i současným požadavkům moderní výstavby domů. Díky teplému dřevu v interiéru vytváří pocit útulného a příjemného bydlení, zatímco vně upevněné hliníkové opláštění okenních rámů chrání před povětrnostními vlivy. Individuálním přáním ohledně tvarů – jak u novostaveb tak u renovací starších budov – se přitom nekladou téměř žádné meze.

Okno EDITION 4 Vetro Design je k dodání v různých druzích dřeva zevnitř a vně v četných barvách HIREST odolných povětrnostním vlivům, které dotvářejí fasádu a dodají jí požadovaný vzhled.

Další předností pro zákazníka jsou bezrámová, dokonale tvarovaná celoprosklená křídla, jejichž okenní tabule je lepená zvenku a opatřená černým skleněným okrajem. Hladký jednotný povrch umožňuje bezproblémové a rychlé mytí.

Světlo a stín podle nálady při optimální zvukové a tepelné izolaci

Integrovaný systém protisluneční ochrany Internormu je nejen praktický a pohodlný, ale také zvyšuje tepelnou a zvukovou izolaci oken a balkónových dveří EDITION 4 Vetro Design.

Široký sortiment žaluzií, faltstór (látková žaluzie) a dvojitých faltstór (tzv. dueta) v mnoha barvách uspokojí každé individuální přání zákazníka. Žaluzie umožňuje regulaci světla v místnosti, zatímco dueta zajistí perfektní zatemnění – podobně jako roleta – a proto je vhodná zejména pro ložnice.

Protisluneční ochrana je umístěna mezi okenními tabulemi a je tak chráněná před větrem, počasím a znečištěním.

Vnější tabuli však lze bez problémů otevřít a tím předejít nežádoucí absorpci slunečního tepelného záření v uzavřených částech okna. Sluneční sálání, které clona neodrazí, ale zachytí, je pak snadno odvětráno proudícím venkovním vzduchem. To je další výhoda, kterou se výrobky EDITION 4 Vetro Design podstatně liší od obvyklých zdvojených oken.

Speciálně vyvinuté vnitřní těsnění

Příjemné bydlení s nízkou spotřebou energie

Vynikající hodnota tepelné izolace okna EDITION 4 Vetro Design (Uw do 0,8 W/(m2K)) přispívá ke zlepšení energetické bilance budovy a ke snižování nákladů na vytápění. Již ve standardním provedením je dosaženo hodnoty součinitele prostupu tepla Uw = 1,0 W/(m2K). Pro srovnání – na trhu obvyklé okenní systémy vykazují hodnotu tepelné izolace mezi 1,3 a 1,5 W/(m2K).

Zároveň okno EDITION 4 Vetro Design řeší často přehlížený problém letního přehřívání tepelně dobře izolovaných domů.

I okna s nejvyšší tepelnou izolací totiž snadno propouštějí spolu s viditelným světlem také blízkou a energeticky bohatou krátkovlnnou složku tepelného slunečního záření. To je uvnitř pohlcováno konstrukcemi, nábytkem a případně vnitřními clonami, jako jsou žaluzie, rolety apod., a zahřívá je. Teplo od ohřátých předmětů (fyzikálně jde o dlouhovlnné tepelné záření), ale i kvůli izolačních oknům a stěnám uniká ven jen obtížně a teplota interiéru nepříjemně stoupá.

Okno EDITION 4 Vetro Design s protisluneční ochranou tomuto ději v létě tak uspoří vysoké výdaje za chlazení.

Bezpečnostní uzavírací kus pro kloboučkový čep

Na přání certifikace pro pasivní domy

EDITION 4 Vetro Design zcela odpovídá současnému trendu výstavby nízkoenergetických a pasivních domů přispívajících k ochraně životního prostředí. Osazením tepelně izolačního trojskla se dodávají všechny velikosti oken a všechny modely také v provedení certifikovaném pro pasivní domy.

Autor: Ing. Lubomír Kodad
Foto: Archiv firmy Internorm