Novinky ve vnitřním stínění oken

Doba, kdy jsme si se slovem vnitřní stínicí technika spojili automaticky hliníkové žaluzie, je dávno za námi. Dnes je možností spousty a neustále přibývají. Žaluzií je několik druhů a stále rozšířenější jsou i plisé, závěsy či rolety. Novinkami na trhu pak jsou látkové rolety Siluroll a Nero, jež byly zároveň nominovány do celorepublikové soutěže Výrobek roku 2016.

Roletožaluzie SILUROLL

Novým designovým prvkem mezi látkovými roletami je SILUROLL. Jedná se o látkovou roletu, která pomocí zdvojené látky a vetkaných pruhů mezi ně plní dekorativní stínění každého prostoru. Naklopením látkových pruhů regulujeme prostup světla. Spojují se zde tedy výhody klasických žaluzií a látkových rolet. Ovládání je možné pomocí řetízkového mechanismu. Komfortnější variantou je ovládání pomocí motoru a dálkového ovladače. Samozřejmostí je široká barevná škála látek, lze tak ideálně dotvořit jakýkoliv interiér. Namontovat roletožaluzie SILUROLL lze buď nad okno, do stropu, či do prostoru mezi okna.

NERO

Žádné kabely, žádný hluk a přesto komfortně ovládaná látková roleta. Díky rafinované soustavě pružin jsou rolety téměř neslyšné a natolik úsporné, že baterie vydrží až 5 let. Ovládání je možné pomocí dálkového ovládání, ovšem pokud není zrovna po ruce, lze stejně dobře i ručně, tahem za látku. I velkým množstvím látek (více než 600) se stává NERO atraktivnějším. NERO sleduje trend „Smart Home”, nabízí proto možnost ovládat stínění pomocí chytrého telefonu či tabletu. Postačí malý přijímač v domácí síti a intuitivní aplikace. Lze též naprogramovat časy, což je obrovskou výhodou pro ochranu prostor a nábytku před slunečním světlem a horkem. Celý systém lze umístit nad okno, do stropu či do prostoru mezi okna.

Autor: Milan Těsný
Foto: Archiv firmy