Fasádní markýzy jako vysoce účinný tepelný štít

V souladu s trendem, který směřuje ke stále větším oknům a terasám, roste také poptávka po více opulentních formátech stínicích předmětů. Aby s nimi bylo dosaženo ideálních výsledků, je důležité pro jejich výrobu zvolit vhodný materiál, a to s ohledem na místo, kde bude použit, a pamatovat na to, že musí zajistit dostatečnou ochranu proti oslnění a vizuální pohodlí. Soltis, ochranný materiál společnosti Serge Ferrari, plně vyhovuje těmto požadavkům.

Hlavní výhodou materiálu Soltis od společnosti Serge Ferrari je jeho vysoká rozměrová stabilita. Zajištěna je speciálním výrobním procesem nazvaným Technologie Précontraint, který umí zajistit, že se materiál během ani po instalaci neroztrhne, což je jen jedna z jeho výhod. Další výhodou například je, že není potřeba vyztužení hran ve vnitřních slunečních ochranných systémech. Šířka kotouče o šířce 267 centimetrů s materiály od společnosti Serge Ferrari umožňuje také výrobu sluneční ochrany bez švů nebo svařovaných spár. Tak například velká markýza na kloubových ramenech nebo markýzy na fasády mohou být instalovány s vysoce kvalitními a homogenními vzhledy.

Samozřejmě je také důležité (u velkých látkových slunečních clon), že materiál obsahuje dostatečné bezpečnostní rezervy, aby zvládal vysoké napětí a zatížení větrem. Soltis 92, nejprodávanější produkt firmy Serge Ferrari, zajišťuje předepnutí látky ve směru osnovy 6,2 t/m a ve směru poutka 4,2 t/m. Soltis je také vysoce odolný: často dvakrát odolnější než jiné materiály o stejné tloušťce. Je to díky tomu, že nosná tkanina je lépe chráněna. Navíc materiál má lepší rovnoměrnost a zároveň menší tloušťku. To také usnadňuje namotávání, což je důležité zejména u velkých ploch. V důsledku toho mohou být látkové clony udržovány velmi kompaktní a mohou být lépe integrovány do fasády.

Ochrana proti slunci a povětrnostním podmínkám

Sortiment produktů Serge Ferrari Soltis také obsahuje textilie, které jsou vhodné k použití jako baldachýn a současně nabízejí ochranu proti povětrnostním vlivům. Soltis W96 byl vyvinut speciálně pro tento účel. Při silném přímém slunečním světlu působí jako vysoce účinný tepelný štít, když prší, poskytuje dostatečnou ochranu proti dešti. Proto můžete posedět na terase nejen, když praží slunce, ale i při lehkých deštích.

Soltis W96 je proto velmi vhodný pro zastřešení teras a pergol.

Udržitelnost

Společnost Serge Ferrari se s materiály Soltis vždy zaměřuje na udržitelnost. Materiály mají všechny potřebné certifikáty, navíc i certifikaci Greenguard, která garantuje, že materiál zajišťuje proudění vzduchu v prostoru. Většina materiálů má tzv. certifikaci Greenguard Gold, které umožňuje jejich použití ve školkách, školách, školicích centrech, nemocnicích atd. Materiály Soltis mohou být také plně recyklovány prostřednictvím interního recyklačního procesu nazvaného Texyloop.

Firma bude vystavovat na veletrhu R+T, který se koná 27. 2.–3. 3. 2018 ve Stuttgartu. V ČR Soltis prodává firma ALARIS Czech Republic s.r.o.

¹) Přeloženo z tiskových zpráv Messe Stuttgart
Autor:
Foto: Guillaume Janssen / Serge Ferrari