FATRACLICK – spojení designu, kvality a tradice

Společnost Fatra a.s., výrobce PVC podlahových krytin s více než šedesátiletou tradicí, přichází po oblíbené vinylové podlahovině THERMOFIX s další novinkou v oblasti designovaných podlah – vinylovou plovoucí podlahou FATRACLICK.

Plovoucí podlahy (dřevné nebo laminátové) zná určitě každý. Vinylová plovoucí podlaha FATRACLICK je však nový koncept, který v podstatě kombinuje všechny přednosti vinylových a plovoucích podlah s funkčností přírodního korku. Nabízí se tak řešení pro všechny, kteří z různých důvodů odmítají klasické „lino” nebo chtějí odolnější a teplejší plovoucí podlahu

Unikátní konstrukce

Téměř rok práce věnovali pracovnicí oddělení technické přípravy výroby podlahových krytin vývoji nového produktu, který díky své unikátní konstrukci má řadu vynikajících vlastností a může směle konkurovat zavedeným značkám na evropském trhu podlahových krytin.

FATRACLICK je vyroben ze tří vrstev:

  • Přírodní korková vrstva – tvoří spodní část výrobku a zajišťuje tepelnou a zvukovou izolaci podlahy.
  • HDF deska se zvýšenou odolností proti vlhkosti – je středová nosná část podlahy, která je opatřena patentovaným zámkovým systémem UNICLIC®.
  • Vinylová podlahovina s polyurethanovou povrchovou úpravou – představuje užitnou vrstvu podlahy s designem imitující dřevo a vysokou odolností.

Parametry dle norem

Výsledkem vývoje není jen podlaha s elegantním designem, ale i podlaha splňující náročné technické požadavky poslední doby. Zdravotní nezávadnost, snadná údržba, vysoká protikluznost, odolnost proti běžným chemikáliím, proti špinění a opotřebení; to jsou parametry všech podlahovin v sortimentu FATRA a.s, které splňují přísné evropské normy. FATRACLICK není výjimkou a může se pyšnit i vysokou hodnotou zvukového útlumu, kde stejného kročejového útlumu 16 dB dosáhnou klasické laminátové nebo dřevěné plovoucí podlahy jen s použitím speciálních a drahých izolačních podložek.

V součastné době, kdy je podlaha důležitým funkčním a designovaným prvkem každého prostoru, FATRACLICK sleduje všechny moderní trendy: perfektní a realistický design s texturou přírodních povrchů, snadná rychlá pokládka, nenáročná údržba a příjemný tepelný a zvukový vjem.

FATRACLICK se hodí do všech typů interiérů, v komerční i bytové výstavbě, od moderně nebo futuristicky zařízených prostor až po klasicky elegantní byt či rodinný dům. Samozřejmě je vhodný i pro domácnosti s alergiky nebo malými dětmi. Speciální povrchová úprava navíc zajišťuje výborné antimikrobiální vlastnosti.

Rozměry a vzory

Podlaha FATRACLICK se vyrábí v praktických dílcích o rozměrech 915 × 305 mm. Na českém trhu je FATRACLICK dostupný od dubna letošního roku.

Kolekci pro rok 2011 tvoří 10 elegantních vzorů dřeva, které zahrnují oblíbenou katrovanou nebo bělenou úpravu i klasické vzory javorového či dubového dřeva. Více informací se dozvíte na stránkách www.fatrafloor.cz.

Autor: Ilona Vlčková
Foto: Archiv firmy