Jeden podomítkový modul GROHE Rapido SmartBox dokáže ovládát až tři sprchové / vanové výpusti.

GROHE Rapido SmartBox osloví snadnou instalací a flexibilitou

Je-li koupelna oázou osobní harmonie poskytující dokonalý zážitek ze sprchování, nebo jen umývárnou, záleží z velké části na sprchovém systému. Důležitý však není jen design a funkce, ale i to, co ve zůstává finále skryté. Přední výrobce GROHE si je toho vědom a nabízí revoluční podomítkové montážní těleso Rapido SmartBox, které nejenže zrychlí samotnou montáž, ale poskytne též řadu benefitů jak instalatérům, tak i uživatelům.

Jste instalatér nebo máte v plánu budovat koupelnu svépomocí? Nejste si jisti, jakou nástěnnou baterii si nakonec do své koupelny vyberete? Bojujete s každým centimetrem a nevíte, jak vše do malého prostoru vtěsnat? Pokud alespoň na jednu otázku jste si odpověděli ano, potom směle do čtení. Montážní systém GROHE Rapido SmartBox je určený právě pro vás.

Pro čtenáře, kteří nejsou z oboru, se sluší doplnit, že montážní těleso je klíčovou součástí každé vodovodní baterie zabudovávané takzvaně pod omítku. A to jak umyvadlové, sprchové či vanové, s tlačítky, pákou v běžném i termostatickém provedení. Zkrátka bez něj baterii pod omítku nepůjde nainstalovat.

Flexibilní řešení

Montážní systém GROHE Rapido SmartBox je v první řadě obrovsky flexibilní. Díky trojici výstupů a kompatibilitě s více než 170 nástěnnými panely GROHE značně usnadní plánování. Instalujete nyní a baterii si zkrátka vybere později. V případě více baterií, více koupelen (nebo řady zakázek, pokud se realizacemi koupelen zabýváte profesně) na všechno stačí jediný typ podomítkového tělesa.

Minimální instalační hloubka modulu GROHE Rapido SmartBox činí pouhých 75 mm.

Jak již bylo zmíněno výše, do boxu mohou být osazeny baterie s jedním, dvěma nebo i třemi výstupy. Přemýšlíte-li tedy o kombinaci hlavové sprchy se dvěma režimy proudu spolu se sprchou ruční či máte v plánu povýšit relax ve sprchovém koutu na další úroveň a instalovat boční sprchu s proudy, potom modul GROHE Rapido SmartBox nahradí dvě běžná podomítková tělesa se dvěma výstupy. To představuje finanční úsporu jak za materiál, tak za související práci instalatéra.

Snadná instalace

Krátce se zastavme i u samotné montáže. Všechny přípojky modulu obsahují vnitřní ½" šroubovací závity, takže při použití odpovídající fitinky je GROHE Rapido SmartBox ihned kompatibilní s běžně dostupným plastovým, měděným i vícevrstvým potrubím. Na přípojkách se závitem oceňujeme též šestihran, na který lze při utahování závitového spoje nasadit plochý klíč a zamezit tím přenášení krouticího momentu na modul.

Systém GROHE SmartControl nabízí nejen široký výběr mezi různými režimy proudu, ale také precizní regulaci jejich intenzity. Jednotlivé sprchy či výpusti lze totiž ovládat separátně.

Veškeré vstupy a výstupy jsou orientovány odpovídajícími směry, to znamená, že v případě přívodu teplé a studené vody zespoda není potřeba žádných kolínek a vodovodní trubka vede do tělesa přímo. Toto se GROHE opravdu povedlo, protože každá ušetřená fitinka znamená úsporu času, peněz a montáž zjednodušuje. Zkrátka, jak se píše v prospektu: proč jet objížďkou, když máte k dispozici přímou trasu?

Do třetice ještě jedna vychytávka. GROHE Rapido SmartBox je navržen tak, že díky variabilním otvorům v konstrukci lze na něj instalovaný nástěnný panel otáčet až o šest stupňů. Dokonalého výsledku je ve finále proto dosaženo i tehdy, je-li box namontován mírně nepřesně. Bez vrtání, bez předělávek a tudíž bez rizika poškození.

Systém GROHE Rapido SmartBox je v první řadě obrovsky flexibilní. Díky trojici výstupů a kompatibilitě s více než 170 nástěnnými panely GROHE. Na snímku páková baterie EUROSMART.

Závěr

Montážní řešení GROHE Rapido SmartBox přináší vám uživatelům doposud nevídanou flexibilitu. Instalatérům, kteří myšlenku uvádí v život, zase usnadní a urychlí práci, neboť se jedná o univerzální řešení plné promyšlených detailů, kdy je jedno podomítkové těleso kompatibilní s nejrůznějšími bateriemi a umožňuje vysoce efektivní zapojení až tří sprchových funkcí. Systém GROHE Rapido SmartBox je zkrátka povedený.

O společnosti GROHE

Společnost GROHE je předním světovým poskytovatelem kompletních koupelnových řešení a kuchyňských baterií. Od roku 2014 patří do skupiny LIXIL, Revoluční produktová řešení a služby GROHE nabízí prostřednictvím oddělených portfolií GROHE Professional a prémiové podznačky GROHE SPA, které byly navrženy na míru specifickým potřebám profesionálních obchodních partnerů společnosti GROHE a jejich odlišným cílovým skupinám. Více informací naleznete na webových stránkách www.grohe.cz.

Autor: Mgr. Helena Hejhálková
Foto: GROHE