Internorm – prvotřídní kvalita

Vedoucí evropská značka oken Internorm přináší v letošním roce na trh novou energeticky soběstačnou technologii stínění I-tec a sériově dodávané zasklení I-tec.

Energeticky soběstačné stínění

Energeticky soběstačnou ochranu proti slunci u všech systémů zdvojených oken nabízí Internorm v rámci nového stínění I-tec. Žaluzie s motorovým pohonem nepotřebují žádný externí zdroj elektrické energie – ta se získává přímo na okně pomocí fotovoltaického článku integrovaného do žaluzie a ukládá se do akumulátoru. Systém funguje i v případě, kdy nesvítí slunce, protože nabíjení akumulátorů probíhá již při rozptýleném denním světle.

Energeticky soběstačné stínění I-tec

Stínění I-tec je funkční hned po montáži a u téměř všech systémů zdvojených oken firmy Internorm je možné je nainstalovat dodatečně. Vzhledem k tomu, že není nutný žádný přívod elektřiny, odpadají i veškeré práce spojené se sekáním drážek do zdi apod. Díky tomu je stínění I-tec optimálním řešením i pro sanace. Žaluzie se ovládá prostřednictvím radiového zařízení a jednotlivé žaluzie je možné ovládat také samostatně.

Celoobvodová fixace okenní tabule do rámu

Všechna okna firmy Internorm jsou již v sériovém provedení opatřena zasklením I-tec, u kterého zajišťuje patentovaná technologie FIX-O-ROUND celoobvodovou fixaci okenní tabule na rám okna. Tím se podstatně zlepšuje stabilita, tepelná a zvuková izolace, zabezpečení proti vloupání a funkceschopnost okna po celou dobu životnosti.

Autor: Ing. František Svoboda
Foto: Archiv firmy