Kondenzační plynové kotle Vaillant pro větší objekty

Snižování spotřeby energie při vytápění a ohřevu teplé vody společně s odpovědným přístupem k životnímu prostředí vede majitele nejen rodinných, ale také bytových domů, stále častěji k využívání účinné kondenzační techniky.

Společnost Vaillant vychází těmto požadavkům vstříc a rozšiřuje řadu kondenzačních kotlů ecoTEC plus o velikosti výkonu 80 kW, 100 kW a 120 kW, jež jsou vhodné pro různé způsoby využití a také se mohou kombinovat se solárními systémy a s tepelnými čerpadly.

Kondenzační kotle spotřebují ve srovnání s konvenčními kotli o cca 15 % energie méně a obsah škodlivin CO2 a NOx je snížen na minimum. Tyto jejich přednosti se následně projevují ve snížení vlastních nákladů na vytápění.

Kotel Vaillant ecoTEC plus – vysoce účinná kondenzační technika na minimálním prostoru

Minimální rozměry – maximální výkon

Kotle ecoTEC plus označené VU 806/5-5, VU 1006/5-5 a VU 1206/5-5 jsou plynové závěsné kotle s kondenzační technikou určené k vytápění v uzavřených teplovodních systémech a k ohřevu teplé vody v nepřímotopných zásobnících. Používají se v novostavbách i při modernizaci obytných a komerčních objektů s radiátorovým a/nebo podlahovým topením.

Díky svým malým rozměrům (výška 960 mm, šířka 480 mm, hloubka 602 mm) se vejdou prakticky všude a proto jsou ideální především při rekonstrukcích.

Nedílnou součástí kotlů ecoTEC plus je integrální kondenzační výměník tepla z ušlechtilé oceli s vysokou účinností a hořák z ušlechtilé oceli s nízkými emisemi. Nechybí možnost elektronického nastavení dílčího výkonu. Společně s normovanou účinností 108–109 %, komfortními bezpečnostními programy a nízkou spotřebou energie jsou kotle ecoTEC plus účinnou technikou pro budoucnost.

Kaskádové zapojení kotlů Vaillant ecoTEC plus

Kaskáda kotlů

Kotle ecoTEC plus o výkonech 80 kW, 100 kW a 120 kW je možné provozovat nejen samostatně, ale také je lze zapojit do kaskády 2 až 6 kotlů se stejnou velikostí výkonu. Při zapojení do kaskády lze dosáhnout celkového výkonu až 720 kW. Nespornou výhodou je možnost provozování topné soustavy do provozního tlaku 6 bar.

Kaskádové řešení nabízí při použití několika kotlů vyšší flexibilitu při zásobování budovy teplem. To se projevuje velkým rozsahem modulace kompletního kaskádového systému. Kotle jsou zapojovány a odpojovány podle potřeby.

Pro tyto aplikace nabízí firma Vaillant i vhodné regulační systémy. Pro kaskádu až 8 kotlů je vhodný ekvitermní regulátor calorMATIC 630. Tento regulátor dále umožňuje regulovat v závislosti na venkovní teplotě až 15 topných okruhů. Samozřejmostí je i regulace přípravy teplé vody v nepřímotopných zásobnících.

Poměr mezi nutným prostorem pro instalaci a tepelným výkonem upřednostňuje použití těchto kotlů i pro rekonstrukce stávajících kotelen. K dispozici je široký sortiment příslušenství pro instalaci kaskády kotlů v malých prostorách – ať jsou to stojany pro vlastní zavěšení kotlů, popř. sběrače/rozdělovače topné vody umožňující velmi rychlou instalaci potrubních systémů v prostoru kotelny.

Více na www.vaillant.cz.

¹) V článku byly použity informace z tiskových podkladů firmy
Autor:
Foto: Archiv firmy