Kvalitu levněji nepořídíte! Přesvědčte se sami...

Kvalitní potrubí pro rozvod vzduchu je zárukou čistého a zdravého domova. Použitý materiál a jeho vlastnosti zásadně ovlivňují chování celého systému větrání s rekuperací. Potrubí je na rozdíl od rekuperační jednotky zabudováno přímo do stavby, proto by měl být jeho výběr nekompromisní.

Plastové potrubní systémy KLIMAFLEX SB jsou nedílnou součástí vzduchovodů pro řízené větrání s rekuperací tepla a teplovzdušných systémů budov a bytů. Díky své konstrukci a technickému řešení jsou velmi flexibilní a zároveň mechanicky odolné. Slouží k dokonalému transportu mezi jednotlivými distribučními body přiváděného a odváděného vzduchu při zachování minimálních tlakových ztrát.

Bakterie a plísně nemají šanci

Korugovaná trubka KLIMAFLEX SB byla vyvinuta speciálně pro distribuci vzduchu. Její dvouplášťové provedení s vnitřní hladkou a vnější zvlněnou vrstvou zajišťuje dostatečnou těsnost, výbornou ohebnost a značnou mechanickou odolnost. Vnitřní stěna potrubí je opatřena speciálním aditivem, které zaručuje antibakteriální a protiplísňové vlastnosti. Trubky vyrábíme výhradně z primárních surovin (PE-HD), bez příměsi regranulátu. Díky tomu můžeme garantovat jejich dlouhou životnost.

K nesporným výhodám plastového potrubí patří jednoduchá manipulace a montáž, nízká hmotnost a snadné čištění. V základní nabídce je barva vnější stěny modrá nebo zelená, vnitřní stěna je obvykle šedá nebo natural. Široká škála rozměrů se pohybuje od vnějšího průměru 63 mm až po 200 mm. Běžná délka trubek KLIMAFLEX je 50 m, oba konce jsou opatřeny ochrannými zátkami z důvodu zamezení znečištění během dopravy a skladování.

Potrubí KLIMAFLEX SB rozvádí vzduch také v bytech rezidence SKY Barrandov (Foto: www.skybarrandov.cz)

Široká škála příslušenství

Naše plastové potrubí je kompatibilní s běžnými prvky systémů. V rámci příslušenství dodáváme stropní i stěnové průchozí boxy, přímé a ploché distribuční boxy, těsnící kroužky, vnější spojky, záslepky nebo plastové vyústky. Výsledkem je jednoduše pevné a dokonale těsné spojení s potrubím. Výhody použití příslušenství spočívají v rychlé a nenáročné montáži.

Kvalita na prvním místě

Kvalita a bezpečnost jsou naší prioritou, proto máme kromě celé řady posouzení a zkoušek výrobku v autorizovaných zkušebnách také vlastní propracovaný systém měření kvality. Během výroby se potrubí kontroluje v několika krocích. Mimo jiné se zvlášť sleduje povrch trubky, vnitřní duše nebo probarvenost obou plášťů, pravidelně se měří také hmotnost svitků. Dvakrát ročně se provádí zkouška odolnosti stlačení na trhacím stroji.

Naše potrubí se vám přizpůsobí

Jako výrobce aktivně spolupracujeme s obchodními partnery, projektanty i s realizátory moderních řešení a snažíme se jejich zkušenosti a potřeby uplatňovat při vývoji a výrobě tak, aby naše výrobky plnily všechny jejich požadavky.

Více informací najdete na stránkách www.mat-plasty.cz nebo na youtube kanálu MATEICIUC a.s. www.youtube.com

Autor:
Foto: MATEICIUC, a.s.