MINIROL Screen – moderní stínění pro váš domov

Společnost Building Plastics ČR s.r.o. se úzce specializuje na rolovací systémy v oblasti výplní stavebních otvorů. Pod ochranou značkou MINIROL nabízí široký sortiment produktů, jehož významnou část tvoří screenové rolety. Elegantní, moderní a cenově příznivé speciální textilie umožňují dokonalým způsobem zastínit okna na všech typech budov, zvýšit obytný komfort a zároveň snížit fakturu na energii.

Tento systém je určen především pro venkovní stínění oken, které se provádí pomocí speciální textilie s téměř neomezenou životností a širokou škálou barevných odstínů. Tato textilie zamezí prudkému slunečnímu záření, průniku tepla i nežádoucím pohledům a přitom stále zůstáváte v kontaktu s venkovním prostředím.

Rozdělení screenových rolet

Pro exteriérové stínění nabízíme v současné době tři základní typy screenů:

MINIROL LOCKSCREEN – V této variantě je látka uchycena, napnuta a vedena ve speciálních vodících lištách. Díky tomu je extrémně stabilní a vysoce odolná proti silnému větru. Tyto screenové rolety umožňují realizaci velice rozměrných screenů. V uzavřené pozici slouží také jako ochrana proti hmyzu.

MINIROL SCREEN – Jedná se o často používanou variantu, kde je látka volně napnutá mezi spodní lištou a boxem. Spodní lišta může být viditelná nebo krytá ve spodním lemu látky.

MINIROL CABLESCREEN – V této variantě je místo vodící lišty spodní lišta (koncová trubka) vedena nenápadnými nerezovými lanky, látka není bočně vedena. Napínák je upevněn v podlaze nebo na okně.

U systémů MINIROL LOCKSCREEN a SCREEN lze realizovat provedení Fasade. Systém je částečně integrován do fasády – box screenu, je vložen do předem připraveného zaomítacího pouzdra. Box s pouzdrem není pevně spojen. Viditelnou částí boxu je spodní strana zavíracího dílu, zbytek boxu je skryt. Vodící lišty zůstávají vidět.

MINIROL screeny vám zaručí…

Maximální omezení průniku sluneční energie. Absorbují a reflektují velkou část slunečního světla a energie a zabrání tak nechtěnému ohřívání vnitřních prostor budov. Jsou tedy optimální ochranou pro udržení příjemné pokojové teploty a správnou volbou pro stínění oken vašeho domu.

Ochranu před nepříznivým počasím. V případě, že necháte otevřená okna a máte stažený screen, nemusíte se obávat náhlé změny počasí. MINIROL screenové rolety ochrání váš domov před větrem, deštěm, sněhem, kroupami či jinými nepříznivými vlivy.

Snadnou regulaci světla. MINIROL screen vám poskytne vynikající kontrolu nad světlem. Zamezí nepříjemnému rušení slunečními paprsky při práci na počítači nebo při sledování televize. Zároveň vám umožní zůstat ve vizuálním kontaktu s vnějším okolím.

Ochranu proti hmyzu a nepříznivým vnějším vlivům. V uzavřené poloze vám lockscreen zajistí dokonalou ochranu proti hmyzu a zároveň také zmírní průnik prachu a alergenů do vnitřních prostor budov.

Velmi estetický a moderní vzhled. MINIROL screenové rolety jsou také moderním dekoračním prvkem. Díky nadčasovému vzhledu se mohou stát dokonalým stínícím prvkem rodinných domů, administrativních i technických budov. V současnosti se screeny stávají nedílnou součástí moderní architektury.

Úsporu nákladů. Minirol screeny umí ušetřit nemalé náklady na energie ve vašem domě. Screen v letních měsících výrazně sníží náklady na klimatizaci, protože velmi efektivně odrazí dopadající teplo. Oproti tomu v zimních měsících sníží náklady na vytápění díky sníženému proudění studeného vzduchu na okna. Screeny patří v současné době mezi moderní součást vybavení nízkoenergetických domů.

Způsoby ovládání

MINIROL screeny lze ovládat několika způsoby: manuálně, motoricky a motoricky s dálkovým ovládáním.

Manuální ovládání klikou je možné s vývodem zespodu nebo kloubem skrz zeď. Maximální šířka je omezena na 2000 mm. Ovladání klikou je jednodušší variantou, která nevyžaduje elektroinstalaci.

Motorické ovládání nabízí velký uživatelský komfort. Motor je integrován v trubce s látkou, je velice tichý a bezúdržbový. Ovládat jej lze standardně pomocí spínače, můžeme použít i skupinové a centrální řízení, programovatelné hodiny či dálkové ovládání. Standardně je screen vybaven inteligentním motorem, který lze také velmi snadně přenastavit pomocí vypínače.

Nejelegantnějším řešením ovládání MINIROL screen systémů vhodným pro všechny typy a velikosti rolet je použití speciálních trubkových pohonů. V tomto případě si můžeme vymyslet různé moderní prvky a funkce, které dále zpříjemňují samotné používání. Nespornou výhodou systému je jeho variabilita, možnost i později měnit nastavení ovládání, přidávat či měnit ovládací prvky. Samozřejmostí je možnost přenosných dálkových ovladačů, centrální i skupinové řízení, sluneční či větrná čidla, programovatelné hodiny, exteriérové spínače a další.

Speciální textilie

Na screeny se používá speciální látka, která velmi efektivně zamezí průniku světla odražením slunečních paprsků. Látky pohltí přicházející teplo, a navíc zajišťují nepřerušenou cirkulaci vzduchu bez průchodu prachů a alergenů do interiéru. Screenové látky jsou perforované a díky tomu zůstanete v kontaktu s okolím. Zvolením screenové látky můžete snadno měnit vlastnosti a výsledný vzhled celého systému. Mezi standardní druhy látek patří látky Screen a Soltis.

Screen je látka složená ze skelných vláken, každé vlákno je potaženo samostatně vrstvou PVC a následně je utkána výsledná textilie, což umožňuje kombinaci více barevných vláken a pravidelný vzhled v ploše látky.

Soltis je látka složená z polyesterových vláken potažených vrstvou PVC. Na rozdíl od screenu je nejdříve utkána plocha látka z jednotlivých vláken a poté je v napnutém stavu opatřena PVC vrstvou. Tento technologický postup dodává látce nepravidelný vzhled.

Díky užití těchto kvalitních materiálů jsou uvedené látky extrémně pevné a odolné vůči vlhkosti. Látky jsou také špatně hořlavé, antistatické, barevně stálé a odolné vůči UV záření. Velkou předností látek je jejich dlouhá životnost.

Kombinace s předokenními roletami

Velmi vhodná je kombinace lockscreenů s venkovními roletami. Při použití těchto dvou stínicích prvků získáte ještě vyšší komfort v zastínění. Přidanou hodnotou bude také lepší tepelná izolace oken a zabezpečení objektu.

Kombinace lockscreenu s venkovní roletou

Pokud Vás naše nabídka zaujala a rádi byste se dozvěděli bližší informace, můžete nás kontaktovat telefonicky na bezplatné lince 800 400 115 nebo navštívit stránky www.minirol.cz.

Autor: Monika Karmasinová
Foto: Archiv firmy