Přidat na Seznam.cz Přidat na Google News

Novinka! Rohože emco pro zrakově postižené

Taktilní (dotykový) navigační systém emco je chráněným průmyslovým vzorem (patentováno firmou emco). Je určen pro vnitřní a venkovní zastřešené prostory. Tato inovace je velice flexibilní. Lze jej propojit se všemi běžnými systémy vstupních rohoží a podlahovými krytinami.

Taktilní vstupní rohože emco jsou vybaveny vším potřebným k okamžitému použití pro nevidomé a občany se zbytky zraku na různém stupni postižení.

Mnohostranné využití a jednoduchá montáž

Navigační systém TLS od firmy emco je výhodnější alternativou pro taktilní orientaci v celé budově než klasické orientační systémy. Ty sice poskytují dotykové pohmatové informace, ale nikoliv již čistící výkon vstupní rohože. Tím pádem s rohoží emco můžete zároveň šetřit náklady na úklid. Další výhodou je, že taktilní podlahový systém emco lze snadno přizpůsobit potřebám jakékoliv budovy.

Redukce bariér a rohože se silným čistícím výkonem

Systém emco TLS byl vyvinut v Německu a vyroben s přihlédnutím k nejvyšším nárokům na materiál a kvalitu zpracování pro dlouhodobé bezproblémové použití.

Například taktilní podlahový systém rohoží emco 522 TLS je vysoce odolný a může být instalován i pro velmi frekventované vstupy do komerčních budov a hal, do hotelů, obchodů, bank, lékařských ordinací, domů či bytů. emco má v nabídce i taktilní systémy v provedení pro extrémní zatížení jako jsou nákupní centra, nádraží, letiště aj. Architekt nebo projektant zakomponováním do svého navrhovaného objektu jeho volbou propojí nejvyšší požadavky na kvalitu a bezpečnost prostředí budovy se sociálním cítěním. Navigační systémy emco TLS jsou vyráběné již od roku 2013.

Lehce naleznete dveře, schody, výtahy a další cíle

Taktilní podlahové informace obsažené v novátorském systému emco mohou být přečteny pomocí slepecké hole, to usnadňuje orientaci ve vstupech do budovy. Profily orientované po směru pochodu mají při chůzi či použití slepecké hole lehce rozeznatelné výšky a vedou zrakově postižené s jistotou k cíli (celková výška je 22 mm).

Pole pro upoutání pozornosti – tento indikátor na podlaze slouží jako zřetelná značka a je tak důležitou orientační pomůckou pro eventuální odbočky. Orámování je doplňkem vstupní rohože a pokládá se vždy podél směru pochodu. Také kontrastní barevné provedení pomůže v orientaci i zrakově postiženým spoluobčanům, kteří jsou schopni ještě rozpoznat rozdíly v intenzitě jasu světla a barev. Je možnost též zvolit pravoúhlé pole pro upoutání pozornosti, které upozorňuje na odbočky či změnu směru.

Podobně jako i jiné systémy vstupních rohoží emco je i tento určen pro vozíčkáře. Svobodný pohyb po všech budovách, kdy dveře jsou lehce k nalezení, schodiště a výtahy mají jednoduchý přístup, nejen snižuje postiženým bariéry, ale zároveň zvyšuje bezpečnost pohybu v objektu.

Projekt s instalací taktilního navigačního systému emco1) získá vstupní rohože s výjimečnými parametry, provozovatel ušetří náklady na úklid a zároveň bude mít stavba značku vysoké míry empatie pro zdravotně postižené. Ti tento systém oceňují nejvíce, neboť jim dává pocit jistoty, soběstačnosti a integrace do běžného života.

¹) U jiných výrobců pracujících ve stejném oboru podobný výrobek v současné době nenajdeme.
²) Zpracováno z ověřených informací od výrobce a prodejce rohoží emco a z webových stránek www.emco-bau.com/cz

Fotogalerie

Autor: Mgr. Jarmila Burešová
Foto: Archiv firmy