Jarní náladu v domě či bytě můžete snadno podpořit svěžími barvami. Zdroj: Photographee.eu, Shutterstock

Přivítejte jaro v interiéru

Zima se nezadržitelně blíží ke konci a my už se nemůžeme dočkat příchodu prvních jarních paprsků. S nástupem jara je na čase obměnit nejen šatník, ale také interiér. Jak na to? Tipy pro svěží jarní interiér najdete v následujícím článku.

Svěží tóny

Kdy jindy si troufnout na pastelové barvy a výrazné barevné kombinace, než právě v jarních měsících? Nemusíte zrovna malovat obývací pokoj na růžovo. Síla je v detailech – stačí na pohovku položit pár barevných polštářů nebo barevně neutrální závěsy vyměnit za pastelovou variantu. Rok 2019 ovládne například korálově růžová, ale i starorůžová či vanilkově žlutá, na své si tak přijdou i milovníci méně odvážných barev.

Květiny vždy a všude

Z módy nevyjdou ani pestrobarevné tapety na zeď, ty byly populární už v minulých letech. Tapety dokážou během chvilky proměnit každý pokoj k nepoznání. Typické jsou květinové motivy, které se mohou objevit jako čalounění pohovky či křesla. Fantazii se meze nekladou.

Nové květinové křeslo je dnes možné koupit za pár tisíc korun. Cena se od čalounění starších kousků příliš neliší. Zdroj:Marina_D, Shutterstock

Když už jsme u květinové tématiky, tak nemůžeme zapomenout na květiny – ideálně živé. Nádherné jsou tulipány, narcisky, gerbery, ale třeba i klasické růže. Květy stačí dát do vysoké skleněné vázy a designový prvek je na světě. Druhou možností je z květů vytvořit dekoraci, například jarní věnec na vchodové dveře. Postačí k tomu vámi oblíbené květy, tavicí pistole nebo modelovací drátek a samozřejmě korpus – ideálně proutěný.

Hotové jarní dekorace různých druhů můžete zakoupit v květinářství. Zdroj: Alicja Neumiler, Shutterstock

Běžte eko cestou

Návrat k přírodě patří k trendům posledních let. S přicházejícím jarem lze kromě květin využít v interiéru také dalších přírodních designových prvků – od dřeva po ekologicky šetrné materiály jako je přírodní latexová pěna. Na své si také přijdou milovníci kamene, ať už přírodního či tvrzeného.

Co takhle ozvláštnit stěnu koupelny obkladovým kamenem? Zdroj: PlusONE, Shutterstock

Související články

Autor: Mgr. Kateřina Saidl
Foto: Shutterstock