Ytong nabízí kompletní řešení stavby - vedle tvárnic a překladů jsou to díly pro výstavbu stropu, střechy, schodů a v neposlední řadě prvky pro vnější a vnitřní omítky

Proč váš dům potřebuje YQ?

Rozhodněte se pro řešení, které splní současné tepelnětechnické normy, jež vstoupily v platnost v lednu 2020. Zároveň ale uvažujte o tom, zda vám zaručí hodnotu vaší nemovitosti i v budoucnu.

Chcete-li postavit dům, který přetrvá po generace, je z bezpečného materiálu a nemá žádná zdravotní rizika, pusťte se do klasického zdění. Nejrůznější typy dřevodomků vám sice pomohou zkrátit čas výstavby, avšak je zapotřebí vzít v úvahu i to, že zhruba po 20 letech bude hodnota dřevostavby poloviční, a sice kvůli použití materiálů, které dříve degradují.

Zděné stavby rovněž vynikají podstatně lepším tepelným komfortem. Dřevo je lehký materiál, který akumuluje méně. Snadno se vyhřeje a stejně rychle také vychladne. Zděný dům poskytuje mnohem stabilnější podmínky – v zimě můžete počítat s kratší topnou sezonou a v létě se konstrukce méně přehřívá. A ačkoli je dřevo samo o sobě přírodní materiál, při jeho zpracování se používají ochranné chemické látky. Hodnoty těchto prchavých sloučenin sice ve stavbě časem klesají, přesto je zde koncentrace terpentýnů vyšší.

Vsaďte na prověřené řešení a záruku silné mezinárodní značky Ytong

Stavební systém Ytong představuje chytré řešení stavby od projektu po celý životní cyklus stavby. Výrobce tomuto spojení kvality a know-how s nadsázkou říká YQ. To představuje kompletní řešení stavby – vedle tvárnic a překladů jsou to díly pro výstavbu stropu, střechy, schodů a v neposlední řadě prvky pro vnější i vnitřní omítky. Kvalita materiálu je zaručena mezinárodním zázemím a důslednou kontrolou. Vedle povinných testů, které ukládá legislativa, provádí výrobce řadu interních prověrek v německých laboratořích koncernu. Důsledně prověřuje prémiovou kvalitu surovin od vybraných dodavatelů, pravidelně kontroluje jakost výrobků a ověřuje skutečné tepelnětechnické vlastnosti.

Masivní střecha nejenže zabraňuje únikům tepla, ale chrání podkroví i proti přehřívání

Normy vyplývající z novelizace platné od roku 2020 splníte i jednovrstvým zděním – díky tepelněizolační řadě tvárnic Lambda YQ. U projektů, které vyžadují vnější zateplení, pak výrobce nabízí minerální desky Multipor téhož složení. Za pozornost stojí také použití masivní střechy Komfort. Tato těžká masivní střecha nejenže zabraňuje únikům tepla, ale chrání podkroví i proti přehřívání. A energetický průkaz bere právě v úvahu nejen množství energie potřebné k vytápění objektu, ale též k jeho chlazení. Zděná konstrukce v kombinaci s minerálními izolačními deskami a těžkou střechou vám přinesou úspory za klimatizaci a získáte celoroční stabilní tepelnou pohodu v celém domě. Další výhodou této konstrukce je její nehořlavost a ochrana proti hluku.

Zděné stavby nabízejí vyšší tepelný komfort a ve srovnání s dřevodomky pomaleji degradují

Dodavatel jako partner při výstavbě

Systém Ytong rovněž nabízí široké možnosti poradenských služeb. Techničtí poradci v regionech jsou odborníci s dlouholetou praxí ve stavebnictví. Dovedou váš projekt posoudit v jakékoli fázi – od prvotního nápadu, kdy hledáte projektanta, přes výpočet materiálu až po vyřešení detailů a doporučení kvalitní stavební firmy. Uspoříte tak nejen zbytečné výlohy za materiál a čas, ale také provozní náklady díky správně navržené tepelnětechnické skladbě. Rozhodnout se pro jednoho dodavatele je nejen úsporou vašeho času, ale i zárukou kvalitního výsledku a spokojenosti při užívání stavby.o

Tepelněizolační řada tvárnic Lambda YQ umožňuje splnit nové stavební normy i jednovrstvým zděním

Související články

Autor: kolektiv autorů
Foto: archiv Xella