Rolety a žaluzie pro střešní okna VELUX

Společnost BKR ČR, s.r.o., výrobce originálních rolet a žaluzií ke střešním oknům VELUX, slaví deset let od svého založení. Jedná se o dceřinou společnost firmy VELUX A/S, která dodává rolety a žaluzie včetně ovládání nejen na český trh, ale také do zahraničí.

Uplynulých deset let, během nichž společnost BKR v České republice působí, bylo úspěšných a zaznamenali jsme obrovský rozmach. Svědčí o tom nejen nárůst počtu zaměstnanců, ale také rozšíření odbytišť do vybraných evropských států, kam naše výrobky, tj. rolety a žaluzie pro střešní okna VELUX včetně ovládání, vyvážíme. Za dobu existence našeho závodu jsme významně rozšířili a inovovali výrobu, která v současné době zahrnuje téměř celý sortiment dekorativních a zastiňovacích doplňků”, sdělila Eva Nečasová, ředitelka BKR ČR, s.r.o.

Vývoj firmy

Firma BKR1 ČR, s.r.o. vznikla v roce 1998 a začínala se 30 zaměstnanci a jednou výrobní halou. Dnes má přibližně 400 zaměstnanců a výroba rolet a žaluzií pro střešní okna VELUX, včetně produkce ovládání pro doplňky i střešní okna, probíhá v pěti výrobních halách. Společnost BKR ČR, s.r.o. také před dvěma lety implementovala výrobní model VELUX, který vychází z principů štíhlé výroby a Toyota výrobního systému.

Během celého výrobního procesu jsou používány techniky a metody podporující růst produktivity práce a efektivity výroby.

Rozsáhlý výrobní areál

První část výrobního areálu společnosti BKR ČR, s.r.o. tvoří tři haly, kde vznikají lehkou montáží, ale i na výrobní robotické lince, polotovary a finální výrobky rolet, žaluzií a sítí proti hmyzu. V další části areálu je umístěna elektrovýroba, jejíž rozvoj si vyžádal nejmodernější technologie a plně automatizované linky. Probíhá zde výroba elektrického a solárního ovládání pro výrobky VELUX. Vyspělá technologie umožňuje i výrobu sofistikovaných dálkových ovladačů oken a jejich doplňků využívajících bezdrátovou technologii io-homecontrol®, která usnadňuje vzájemnou komunikaci produktů označených logem io-homecontrol®.

Ve třetí části výrobního areálu se nachází distribuční centrum, odkud se rozváží finální výrobky jak ke konečným zákazníkům, například do Holandska, Německa, Belgie a po České republice, tak i do dalších skladů firmy VELUX. V areálu společnosti je rovněž vývojové centrum, kde odborníci pracují na designu a funkčnosti výrobků.

Ekologie a solární energie

Po vzoru mateřské společnosti VELUX, je i v továrně BKR ČR, s.r.o. ve Vyškově kladen důraz na ekologii a na využití obnovitelné, tedy solární energie, v průběhu celého výrobního i skladovacího procesu.

Například voda z parkovišť prochází přes odlučovače ropných látek, takže do přírody jde již zcela zbavená nečistot. Zaměstnanci každoročně absolvují školení v oblasti ekologie a zásad vyplývajících z certifikátu ISO 14001. K důležitým oblastem, které mají velký vliv a jsou šetrné k životnímu prostředí, patří i třídění materiálů a úspora energie a vody, což je patrné i na plnění enviromentálních cílů společnosti BKR ČR, s.r.o.

To, že mateřská společnost VELUX postavila podnik na výrobu rolet a žaluzií ke střešním oknům VELUX právě v České republice, považujeme pro nás za prestižní počin. Český trh je tak vnímán jako významný trh, který se podílí na realizaci nejmodernějších trendů ovlivňujících kvalitu bydlení, a tedy i spokojený život našich zákazníků,” řekla Jaroslava Gregorová, marketingová manažerka VELUX Česká republika, s.r.o.

1) Název společnosti BKR tvoří iniciály Bodil Kann Rasmussen, manželky zakladatele firmy VELUX pana Villuma Kann Rasmussena.

Autor: Radka Strachotová
Foto: Archiv firmy VELUX