Smyslná stínicí technika Bematech

Také věci mívají kouzlo. Nejenže se nám líbí, ale doslova nás přitahují. Zkrátka intenzivně působí na naše smysly. Docílit takového účinku je snem každého umělce, návrháře a designéra a nejen v oblasti výtvarného umění či návrhů aut. Týká se to také bytové architektury a speciálně interiérové stínicí techniky. Bematech je v této oblasti absolutní českou špičkou.

Pokud se Vám toto tvrzení zdá nadnesené, připomeňme si, že Bematech, s.r.o. byl jedinou tuzemskou firmou, která reprezentovala Českou republiku výhradně s interiérovou stínicí technikou na veletrhu R+T ve Stuttgartu. Co se týče designu a elegance, je metropole Bádenska-Württemberska, která tento veletrh tradičně pořádá, těžko dosažitelným vzorem. Německý smysl pro dokonalost se tu prolíná s italským smyslem pro krásu a, řekněme, francouzským taktem a šarmem. Výsledkem jsou značky jako Mercedes, Porsche nebo osobnosti v čele s myslitelem Georgem Wilhelmem Friedrichem Hegelem. Právě na veletrh R+T se pravidelně sjíždějí architektonické a designérské celebrity doslova z celého světa. Upozornit na sebe v této konkurenci bylo pro Bematech (a Českou republiku) velkým úspěchem.

Světlo ve vašich rukou

„Práce” se světlem patří mezi základní funkce interiérové stínicí techniky. Technologický vývoj i v této zdánlivě jednoduché oblasti – stínění světla a slunečního záření – samozřejmě nespí, a tak ubývá přírodních faktorů, které nejsme schopni měnit nebo usměrňovat. Jedním z těchto faktorů je například východ slunce nebo svit slunečních paprsků.Bematech díky dobře navržené interiérové stínicí technice může částečně nebo úplně zamezit pronikání denního světla do místnosti nebo uměrňovat, chcete-li regulovat dopad slunečních paprsků přímo do interiéru. Přesvědčte se, že s roletami Twintex budete mít světlo ve vašich rukou.

Látkové rolety

Zvuk a jeho vliv na člověka

Při odhlučnění domu či bytu je stínicí technika velmi významným prvkem. S rostoucí rozptýlenou i přímou hlučností (od konkrétního zdroje, třeba rachotícího motocyklu), se stále hledají další cesty, jak absorbovat a utlumit i zvuk, který se konstrukcemi i vzduchovými netěsnostmi dostane až do obytného prostoru. Vynikající způsob je látkové zvukopohltivé řešení pomocí závěsů a záclon. Dekorativní a jiné bytové textilie nemají schopnost zvuk odrážet ani přenášet. Látky jsou ve své podstatě vždy tlumivé, pohlcenou zvukovou energii proměňují v teplo. Interiérové i exteriérové zastínění jinými slovy velmi účinně tlumí hluk.

Nezapomeňte tedy chránit své soukromí před hlukem a šumem a dopřejte si tak dostatečný klid nezbytný pro odpočinek. Kontaktujte Bematech s.r.o. a její specialisté vám doporučíme vhodné látky pro látkové rolety.

Soukromí a pohodlí ve stínu

S uvedenými opatřeními proti hluku a šumu na pozadí úzce souvisí naše přirozená touha po intimitě a soukromí, které především vyhledáváme doma. Venku a v zaměstnání jsme stále vystavováni velkému množství vnějších podnětů a vlivů. Avšak doma každý z nás hledá místo k odpočinku, které nám umožní oprostit se od všedních starostí a venkovních vlivů. Vhodně řešené interiérové stínění zde hraje přitom podstatnou roli.

Stínění a stínicí předměty nás na jedné straně ochrání před nežádoucími pohledy zvenčí a zajistí soukromí. Na straně druhé nám umožňují regulovat pronikání slunečních paprsků do interiéru přesně dle našich představ. Hledáte něco neobvyklého? Vpusťte přírodu až domů a vyzkoušejte dřevěné žaluzie.

Dřevěné rolety

Barvy v interiéru

Ano. Dnešní svět je světem barev. Dříve velmi umírněná barevnost, v podstatě šedost, je dnes minulostí. Zvykáme si na dříve skoro nemyslitelné kombinace barev a jsme překvapeni často jejich souhrou a vkusnou působivostí. Barvy použité v interiéru nás významně ovlivňují. Při návrhu barevného řešení se Bematech s.r.o. snaží vytvořit pro každého zákazníka jedinečnou barevnou kombinaci, takříkajíc na míru. Bývá to vzrušující úkol. Jeho výsledek závisí na komunikaci se zákazníkem, na dovednostech nahlédnout trochu do jeho nitra a rozlišit přitom okamžité nálady, třeba pocit z nevlídného počasí. Výsledek ale stojí za to, Vhodné barevné odstíny interiér zútulní a prohřejí.

Inspirace přírodou

Ať člověk vymyslí jakoukoliv techniku, vždy zůstane součástí a produktem přírody. Proto hledá Bematech s.r.o. vždy inspiraci v přírodě. A stále nachází možnosti a způsoby, jak přírodu přenést alespoň částečně do našich domovů. Nejvděčnější a nejvíce vyhledávané jsou přírodní barvy a přírodní barevné kombinace. Ty působí klidným, vyváženým dojmem. Naopak pastelové barvy, které příroda také dobře zná, dokážou rozzářit náš interiér jako rozkvetlé květy na louce. Zákazník může vyzkoušet i různé vlastní barevné kombinace látek a vzorů určené pro barevné římské rolety a závěsy.

Moderní vzhled a jedinečnost

Trendy v bydlení se velmi rychle mění. Velké prosklené stěny, atypické tvary a šikmé plochy jsou prvky charakteristické pro současnou architekturu. Právě u moderního interiéru očekáváme propracování do nejmenších detailů. Díky nepřetržitým investicím do inovačních procesů a sledování moderních trendů v bydlení dokáže Bematech pružně reagovat na požadavky zákazníků a na různé aktuální změny požadavků.

Kontaktujte tým Bematech s.r.o. a přesvědčte se, že i klasický stínicí prvek má v moderním interiéru své místo.

¹) Zpracováno z firemní dokumentace
Autor: RNDr. Jiří Hejhálek
Foto: Archiv firmy