Screeny jsou velmi funkčním stínicím prvkem, který lze snadno použít jak ve veřejných budovách, tak v bytové výstavbě.

SkyRoll – nové sluneční clony typu screen od ALUPROF

Rok 2021 je pro ALUPROF časem novinek. Na trh byl uveden dlouho očekávaný systém slunečních clon SkyRoll –moderní řešení, technicky promyšlené do nejmenších detailů.

Screeny jsou velmi funkčním stínicím prvkem, který lze snadno použít jak v komerčních budovách, tak v bytové výstavbě. Speciální technické tkaniny, které je tvoří, poskytují účinnou ochranu před slunečním zářením a chrání soukromí interiéru zvenčí při zachování dobré viditelnosti ven. Jsou tedy efektivní optickou bariérou, jež minimalizuje oslnění, přičemž esteticky vytříbená látka činí z rolety mimo jiné i stylový doplněk, který dodá budově jedinečný ráz. V neposlední řadě plní screeny, jsou-li vhodně zvoleny, i funkci sítě proti hmyzu. Společnost ALUPROF nabízí tři systémy screenových rolet: SkyRoll Zip, SkyRoll Classic a SkyRoll Eco, které se vzájemně odlišují konstrukcí jednotlivých detailů.

Pokud jsou screeny opatřeny zipovým systémem, zaručí maximální utěsnění a ochranu interiéru i před hmyzem.

Stínění velkoformátového zasklení

Systém SkyRoll Zip je výrobkem nejnovější generace určeným k zastínění místností s velkými prosklenými plochami. Použitá technologie v podobě zipů na okrajích látky je mimořádně inovativní a speciálně navržené dvoudílné vodicí lišty jsou přímo integrovány do látky, což zaručuje maximální utěsnění a ochranu interiéru před přítomností hmyzu. Toto řešení, které garantuje dokonalé napnutí a stabilitu látky ve vodicí liště, je rovněž bezpečnostním prvkem, který zajišťuje odolnost rolety i vůči nárazovému větru. Výrobek je k dispozici ve vestavěné, nadstavbové a adaptační verzi. V závislosti na vybrané variantě může být produkt zkonstruován z hliníkového plechu, PVC nebo extrudovaného hliníku. Posledně zmíněná varianta zajišťuje trvanlivost a odolnost stínicího prvku po mnoho let a také umožňuje lakování libovolnou barvou z palety RAL a přizpůsobení clony okenním rámům nebo fasádě budovy. Na rozdíl od jiných produktů na trhu je SkyRoll Zip vybaven teleskopickou násadkou, která zajišťuje jednoduchou a rychlou montáž či demontáž systému a neinvazivní přístup pracovníků servisní služby.

SkyRoll Zip, zleva typ: podomítkový, adaptační a nadstavbový.

Klasický vzhled

SkyRoll Classic je nejoblíbenějším „členem rodiny” venkovních screenových rolet, který je určen jak pro použití ve veřejných zařízeních, tak pro moderní bytovou výstavbu. Tento výrobek dokonale reguluje množství pronikajícího slunečního záření, aniž by byli uživatelé nuceni vzdát se přirozeného denního světla, a poskytuje optimální ochranu před přehříváním místností. Jde o konstrukci, v níž nedochází k přímé integraci látky s vodicí lištou. I tento typ clony je k dispozici ve vestavěné, nadstavbové a adaptační verzi a její konstrukční prvky lze vyhotovit z hliníkového plechu, PVC či extrudovaného hliníku. Konstrukce je téměř totožná jako u systému SkyRoll Zip, což výrobci umožňuje optimalizovat skladové zásoby prvků, jako jsou vodicí lišty, navíjecí hřídele nebo zatěžovací profily. I systém Classic byl vybaven teleskopickou násadkou pro navíjecí hřídel, jež umožňuje neinvazivní servisní přístup. Stejná násada může být použita rovněž u rolet.

Společnost ALUPROF nabízí tři systémy screenových rolet: SkyRoll Zip, SkyRoll Classic a SkyRoll Eco.

Ekonomická alternativa

SkyRoll Eco je ekonomicky výhodnou variantou jak pro budovy, tak pro balkony, altány či pergoly. Charakteristickým rysem této rolety je ruční ovládání na principu pružinového systému. Byl zde použit intuitivní mechanismus komfortního zavírání a otevírání AluClick, jehož obsluha je velmi snadná a nevyžaduje použití velké síly. Při zavírání stačí jemně zacvaknout dolní lištu. Výrobek je k dispozici v nadstavbové a adaptační verzi a v závislosti na vybrané variantě je tvořen konstrukčními prvky z hliníkového plechu, PVC nebo extrudovaného hliníku. Speciální vedení SkyRoll Eco je integrováno do látky a chrání interiér před vniknutím hmyzu. Dolní profil byl převzat ze soustavy sítě proti hmyzu MKT. S pomocí teleskopické násadky v navíjecí hřídeli je montáž a demontáž rolety velmi rychlá a snadná, což je důležité při každé případné údržbě. Stejně jako u verzí Zip a Classic lze tuto násadku upotřebit také v případě rolet, kde se používá trubka SW40, nebo díky adaptérům také pro verze SW50 a SW60.

Speciální technické tkaniny, z nichž jsou screeny vyrobeny, nabízejí účinnou ochranu před intenzivním slunečním zářením.

Dobrá volba

Výrobci v současné době hledají řešení, která budou nejen snadno prefabrikovatelná, ale také univerzální a umožní optimalizaci skladových zásob, potažmo snížení nákladů jak pro výrobce, tak pro konečného zákazníka. V tomto případě je systém SkyRoll ideální volbou. Mnoho konstrukčních prvků jako vodicí lišty, navíjecí hřídele nebo dolní profily jsou pro vybrané varianty stejné. V neposlední řadě jsou některá příslušenství kompatibilní také se systémy venkovních rolet ALUPROF.

Autor: tisková zpráva
Foto: archiv ALUPROF