Inteligentní řešení pro horké dny

Mezi dnes již běžně označované výplně stavebních otvorů patří kromě oken, dveří také rolety či žaluzie. Nově však poslední dva zmíněné prvky získaly konkurenci, a to v podobě Zip-screenové rolety.

Svití-li slunce intenzivně, je Zip-screenový rolovací systém pracující ve svislém směru, tedy kolmém ke slunečním paprskům, ideálním řešením pro stínění a snížení teploty v interiéru.

Právě v dnešní moderní architektuře s jejími nároky na velké prosklené plochy si nachází toto řešení, které je umístěno vně objektu, široké uplatnění a těší se čím dám větší oblibě.

Společně s moderním designovým provedením schránek překvapí jednoduchým bočním vedením a v neposlední řadě screenovými tkaninami s vysoce kvalitním provedením. Přitom má systém nízkou hmotnost v porovnání s jinými prvky.

Tak dochází k redukci teplotních přírůstků na minimum, zároveň však současně ponechává dostatečnou prostupnost slunečního svitu do místnosti a díky své transparentnosti je možné se i podívat ven skrze protisluneční ochranu.

Pro ještě větší komfort při užívání Zip-screenu je nyní k dispozici motorizace od firmy BECKER pro flexibilní ovládání, která byla vyvinuta speciálně pro tento systém.

Ani větru se nemusíte bát

Odlišnost na novém Zip-screenovém pohonu s elektronickými koncovými spínači: díky své citlivé reakci na překážku ve směru dolu spojené s automatickou reverzací chrání tento pohon systém nejen před kolizí a následným zablokováním systému při pohybu, ale i před příliš silným větrem.

Jestliže pohon detekuje při pohybu směrem dolů příliš silný vítr, zastaví a vrátí se nahoru, následně se pokusí vyjet znovu, a to dvakrát. Pokud vítr neustává, vyjede zpět nahoru a zůstane v této poloze. Tímto způsobem chrání systém před poškozením.

Pohon, který prodlouží životnost celého stínicího systému

Také v opačném směru pracuje pohon při rozeznání překážky s automatickou reverzací. Například v případě vzpříčení screenu nebo překážky ve vodící liště je díky této funkci možnost jeho poškození minimalizována.

Další výhodou je, že pokud dojde v průběhu času k délkovým změnám na látce, postará se integrovaná funkce vyrovnání délky závěsu o to, že látka zůstane vždy napnutá a exaktně navinutá. Tento pohon tak zajistí nejen bezpečnou funkčnost, ale zároveň prodlouží celkovou životnost tohoto systému.

A jak tento pohon ovládat – lokálně či centrálně pomocí spínačů, časových automatik, či dalších prvků z řady řízení Centronic? To se můžete dozvědět na stránkách www.becker-motory.cz v sekci produkty.

Díky tomuto inovativnímu pohonu a ovládacím prvkům od firmy BECKER získává tento způsob zastínění, tedy zastínění screenovou roletou, zcela nové rozměry a možnosti využití.

Autor: Martin Blodig
Foto: Archiv firmy