Somfy představuje novou řadu inteo

Společnost Somfy je největším světovým výrobcem a dodavatelem pohonné techniky a řízení pro předokenní rolety, markýzy, žaluzie, garážová vrata a zastínění zimních zahrad. Její výrobky jsou určeny těm zákazníkům, kteří kladou důraz na spolehlivost, funkčnost a účinnost.

  Česká pobočka tvořící součást evropské skupiny Somfy International dodává do České republiky kompletní sortiment firmy; zákazníkům zajišťuje veškerý potřebný servis a poskytuje odborné poradenství.
   Firma neustále zdokonaluje již osvědčené technologie a přichází s dalšími novinkami. Na bratislavském veletrhu Coneco v dubnu tohoto roku byla poprvé vystavena řada inteo – nové řízení pro ovládání rolet a markýz s různými možnostmi komfortu od jednoduchého ovládání pomocí vypínačů až po inteligentní systémy s možnostmi různých režimů, časování, dálkového ovládání apod. Celá řada vypínačů a tlačítek inteo je kromě své inteligence zajímavá také jednotným novým designem. Pro jednoduché ovládání a vzhled patří inteo k těm nejdokonalejším systémům řízení, které tuzemský, ale i evropský trh nabízí.

Rolety a markýzy
   Samoobslužné rolety Somfy na oknech a balkonových dveřích Vás zbaví povinnosti každodenního zvedání a spouštění. Spuštěné rolety také snižují výdaje za vytápění až o jednu třetinu. Automaticky řízené rolety s elektrickým pohonem chrání nejenom před hlukem zvenčí, ale také před zloději. Zásuvný motor a aretační závěsy tvoří totiž téměř dokonalý bezpečnostní komplet, protože elektromagnetická brzda pohonu a aretační závěsy spolehlivě znemožňují nadzvednutí roletového pancíře. Ve spojení s programovatelnými spínacími hodinami Chronis Uno/IB je tento bezpečnostní systém kompletní. Integrovaný bezpečnostní program Security zase zajistí, že budou rolety jezdit v různých, náhodně vybraných časech. Takto bude Váš dům působit jako obydlený a zloděje to odradí.
   Automatické markýzy počítají s nedokonalostí lidské paměti. To se může stát každému: zapomenete stáhnout markýzu a během Vaší nepřítomnosti tuto drahou sluneční ochranu poničí náhlá změna počasí. Automatické řízení od Somfy takovýmto nepříjemným překvapením zabrání a přitom chrání Vás, květiny i nábytek před škodlivým UV-zářením. Pro ochranu před deštěm může být přímo na větrné a sluneční čidlo napojeno čidlo dešťové.

Pohony garážových vrat
   Somfy dodává i stropní pohony garážových vrat, již ve standardu s dálkovým ovládáním. Nové typy navazují na pohony Bosch, které firma Somfy převzala a technicky zdokonalila.

Závěrem
   Firma dále rozšiřuje svoje služby a podporu zákazníků. Pro zákazníky je k dispozici technický inženýr – poradce a celý tým postupně prochází školeními tak, aby byl schopen zákazníkům poradit při výběru vhodného řešení.
   Somfy chce i nadále poskytovat svým zákazníkům výborné technické a dodavatelské zázemí, na které se budou vždy rádi obracet. 
Autor: Mgr. Pavla Vidláková
Foto: Archiv firmy