Stavba domu bez starostí s firmou HELUZ

Přes všechna zjednodušení, která přinášejí současné moderní materiály a technologie, zůstává stavba rodinného domu organizačně náročnou záležitostí. Tzv. domy na klíč jsou pohodlnou variantou, kdo si však chce stavbu svého budoucího domova pohlídat od začátku do konce a zároveň si ušetřit některé starosti se zajišťováním nezbytné administrativy, má i jinou možnost.

V rámci komplexního zákaznického servisu pomůže přední český výrobce cihelného materiálu HELUZ cihlářský průmysl v.o.s. nejen s dokumentací pro stavební povolení, ale nabízí i významné úspory.

Energetický průkaz i požární zpráva

Získání stavebního povolení je nevyhnutelně spojené s náročným sháněním potřebných dokumentů a návštěvami nejrůznějších úřadů. Český výrobce cihel HELUZ svým zákazníkům některé z těchto dokumentů zajistí.

Za zálohu 3 000 Kč obstará vystavení energetického průkazu, který je zákonnou podmínkou udělení stavebního povolení od loňského roku. Obvykle se částka za tuto službu pohybuje kolem 5 000 Kč.

Nově firma HELUZ připraví i požární zprávu, další nezbytnou součást projektové dokumentace stavby. Záloha ve výši 2 000 Kč je – stejně jako v případě energetického průkazu – vratná při odběru stavebního materiálu. V případě energetického průkazu v plné výši, v případě požární zprávy z poloviny. Zdarma HELUZ nabízí výpočet energetického štítku obálky budovy a ročních nákladů na vytápění.

Nanášení zakládací malty HELUZ

Poradenství a technická pomoc

Prospěšnou a často vyhledávanou službou je poradenství a technická pomoc. Při stavbě z broušených cihel, čím dál oblíbenějšího stavebního materiálu, je důležité správné založení první vrstvy zdiva.

Odbornou pomoc při zakládání stavby nyní HELUZ významně finančně dotuje. V případě nejběžnějšího typu rodinného domu s podkrovím, kde se zdivo zakládá na základové a stropní desce, zaplatí stavebník za odbornou pomoc 5 000 Kč a zakládací maltu dostane zdarma. Plná cena této služby včetně zakládací malty by přitom činila cca 25 000 Kč. Lepidlo či pěnu na stavbu z broušených cihel a dopravu materiálu firma HELUZ zákazníkovi neúčtuje vůbec. V průběhu stavby nabízí i odborné poradenství.

Firma poradí i s výběrem prověřených projekčních a architektonických firem, případně si zákazník může vybrat z katalogových projektů rodinných domů navržených v systému HELUZ. K nim nově přibyl i projekt pasivního cihlového rodinného domu. Zájemcům dále doporučí osvědčené a proškolené stavební firmy a zajistí i služby statika.

Založení první vrstvy zdiva z broušených cihel
Autor: Petra Menclová, DiS.
Foto: Archiv firmy