Střešní krytina GOODLOCK – rychlá pokládka střech

GOODLOCK je střešní plechová krytina, jejíž hlavní výhodou je velmi krátká doba pokládky, nezávislá na kladečském plánu. Krytina GOODLOCK má velmi nízkou plošnou hmotnost a pevné a tuhé ukotvení pomocí zámku ,,LOCK.“ Také další technické parametry přitahují pozornost projektantů a investorů. Krytina GOODLOCK je vhodná do všech nadmořských výšek, které se u nás vyskytují.

Společnost ROVA – CZECH a.s. se zabývá výrobou trapézových plechů a plechových střešních krytin a čtenářům tohoto časopisu je velmi známá. V posledních příspěvcích v číslech 1/06 a 4/06 letošního roku byly publikovány příspěvky o novinkách, které společnost připravila pro své zákazníky v roce 2006 a ke kterým se v závěru článku krátce vrátíme.

GOODLOCK – vyber – odvez – postav

Její nejnovější novinkou mezi letošními novinkami je uvedená střešní ocelová plechová krytina GOODLOCK, kterou společnost nabízí pod heslem ,,VYBER – ODVEZ – POSTAV." Heslo symbolizuje výjimečnou rychlost pokládky, kterou lze ve většině případů realizovat i bez kladečského plánu. Technické parametry této krytiny jsou velmi zajímavé a shrnuje je tab. 1:

Střešní krytina GOODLOCK je vhodná do všech nadmořských výšek, které se u nás vyskytují. Bez ohledu na nadmořskou výšku se dá samozřejmě krytina položit všude bez problémů a bude slušet každému domu. Čtenář si může udělat vlastní úsudek z doprovodné obrazové dokumentace.

Bezpečné řešení i do hor

Velmi nízká plošná hmotnost krytiny se dá využít i na rekonstrukce střech starých staveb, kde jsou původní krovy, které nesnesou již takové zatížení jako u novostaveb. Díky technickému provedení s řadou jedinečných detailů se dá tato střešní krytina s velkou mírou bezpečnosti nasadit v horských oblastech, kde se vyskytuje přes zimu hodně sněhu, v létě nadbytek dešťových srážek a po celý rok je nadprůměrně větrno, kdy nejsou výjimečné vichřice ani místní tornáda. Střešní krytina GOODLOCK je do těchto oblastí vhodná pro svoji pevnost a tuhost ukotvení tašek v kombinaci se zmíněnou nízkou plošnou hmotností.

Je samozřejmostí, že GOODLOCK nejsou ,,pouze střešní šablony", ale že jde o úplný systém, který nabízí veškeré doplňky střechy, návod k montáži a veškerý komfort pro pokládku střechy tak, jako jiné systémy střešních krytin od firmy ROVA.

Barevné provedení je v šesti základních odstínech a na zakázku se dají objednat další barvy. Povrchová úprava v lakoplastovém provedení společně s podkladním plechem, který je oboustranně pozinkovaný, má výrobcem zaručenou životnost 20 let a životnost krytiny se odhaduje na 50 let.

Rychlá pokládka

Další předností krytiny GOODLOCK je velmi rychlá a jednoduchá pokládka, kterou vystihuje a symbolizuje také doprovodné heslo. Střešní krytina je z malorozměrových dílců, které jsou ve společnosti na skladě k okamžitému odvozu. Stačí jen vybrat a na paletách odvézt vlastní dopravou nebo využít nabídky dopravních služeb společnosti na místo stavby v dohodnutých termínech. Pokrývač může pokládat okamžitě z palety, bez kladečského plánu, celé dílce, které se nemusí upravovat. Tímto způsobem jde pokládka velmi rychle a položení celých tabulí lze ,,stihnout mezi dešťovými přeháňkami." Důležitá pro celý výsledek je pokládka okapového lemování a startovacích profilů, na které následně navazuje celá střecha. Další malorozměrové díly se jednoduše zachytí o startovací díly pouhým zatlačením směrem nahoru pomocí zámku ,,LOCK." Následně se na vyznačených místech díly připevní šrouby k latím. Nakonec se rozměrově upraví šablony v místech hřebenu, u oken a tam, kde je nutné díly zkrátit.

ROVA MEGA

Další noviny roku 2006 od společnosti ROVA

Další avizované novinky společnosti ROVA mírně staršího data, o kterých jsme psali v časopise Stavebnictví a interiér č. 1/06 a 4/06 se také týkají plechových střešních krytin. Sama společnost ROVA je vlastně nová a mladá, vznikla teprve v roce 2004. Ovšem za tuto krátkou dobu svého trvání prodala přibližně 700 000 m2 plechové střešní krytiny a trapézových plechů, úspěšně vystavovala na Stavebních veletrzích v Brně v loňském roce i letos. Na svých internetových stránkách společnosti naleznete fotografie střech referenčních staveb různého druhu. Vzhledem ke tvarům, barevnému provedení a variabilitě střešní krytiny ROVA je možné konstatovat, že jde o krytinu vhodnou téměř na všechny druhy staveb.

ROVA PROFIL
ROVA MAXIMA

Ve zmíněných článcích byly představeny střešní krytiny:

  • ROVA MEGA
  • ROVA MAXIMA
  • ROVA PROFIL

Kromě střešních krytin nabízí společnost ROVA trapézové plechy s výškou trapézu T 12 – T 150 a C kazety, které jsou určeny na střechy a pláště průmyslových objektů, hal a marketů, viz obr. ROVA PROFIL a Trapézový plech T 18.

Trapézový plech T 18
Autor: Jan Kuchař
Foto: Archiv firmy