Sunizer prosvětlí váš domov

Určitě tu situaci znáte. Při opravě svého starého bytu či domu jste zjistili, že byste potřebovali do z půdy nově vzniklého pokoje, koupelny nebo prostě kamkoli dostat trochu více světla. Klasickým řešením je samozřejmě nainstalovat střešní nebo fasádní okno. Co když ale tato možnost nepřichází, a už z jakéhokoli důvodu, v úvahu? Právě v těchto případech máme pro vás řešení – světlovod Sunizer.

Jedná se o velice jednoduchý systém přenesení přírodního světla (světelných paprsků) ze střechy domu či bytu přímo do požadované místnosti. Toho docílíme instalací našeho světelného tubusu do vaší střechy a jeho vyústěním ve stropě temné či jen tmavé nebo nedostatečně osvětlené místnosti. O zatečení střechou se bát nemusíte, protože dodávané komponenty na prostup jsou naprosto standardní, obdobná instalace jako u střešního okna, nebo výlezu na střechu.

Popis systému

Základem našeho tubusového světlíku, či světlovodu Sunizer je hliníkové potrubí, ve kterém je uvnitř nanesena speciální zrcadlová vrstva. Tubus není tedy zevnitř pouze leštěný, protože leštěný hliník by za pár let ztratil obrovské procento ze své odrazivosti, ale je na něj přímo nanesena reflexní vrstva stříbra, která neztratí téměř 100% odrazivost nikdy. Z tohoto hlediska je životnost světlovodu takřka neomezená.

Velkou předností systému Sunizer jsou tzv. Fresnelovy čočky. Jde o speciálně vytvořený optický prvek, který obsahuje množství upravených čoček, jež rozmělňují na ně dopadající světlo pod velkým úhlem. To znamená, že světlo ze světlovodu osvítí v místnosti mnohem větší plochu, než kdyby spodní strana Sunizeru byla tvořena například jen broušeným sklem, jak je u jiných produktů. Z tohoto důvodu lze použít častokrát i nižší typ (menší průměr) Sanizéru než u klasických světlovodů, což vám zajistí nemalé finanční úspory.

Pro ploché i šikmé střechy

Světlovod Sunizer nabízíme celkem ve dvou variantách a to pro plochou a pro šikmou střechu. Rozdíl mezi těmito dvěma sadami je pouze v tom, že základní sada pro šikmou střechu obsahuje stavitelný kloub a je přibližně o metr delší, právě kvůli potřebě zalomit světlovod na samozřejmě zcela odlišnou základnu do střechy.

Disponujeme také širokou nabídkou průměru potrubí a to od těch nejmenších (230 mm), které jsou vhodné zejména pro osvětlení malých místností, jako jsou toalety, až po největší průměry (530 mm), jež se využívají pro osvětlení velkých kanceláří nebo například spojených obývacích pokojů a kuchyní či velkých schodišť. Instalace Sanizéru přes půdní prostor je tou nejběžnější a nejúčinnější.

Čtvercový či kulatý?

Ještě vás čeká jedno důležité rozhodnutí, zda se vám hodí do stylu pokoje čtvercový typ difuzéru (stropního krytu), nebo klasický kulatý. Další nabídka příslušenství je poměrně bohatá, takže si můžete přisvítit v noci moderními LED diodami, nebo naopak přebytek světla utlumit klapkou. Pokud se bojíte úniku tepla přes Sunizér, tak se bát nemusíte, jestliže si vyžádáte do systému izolační sklo.

Pokud si nejste jisti, jaký průměr a jakou délku světlovodu budete potřebovat, naši technici vám s radostí poradí a učiní bezplatnou nabídku na telefonním čísle 724 161 913.

O kvalitě produktu svědčí i vítězství v celostátní odborné soutěži „Výrobek roku” (www.vyrobekroku.cz), kde v roce 2009 získal SUNIZER hlavní cenu.

V případě zájmu se obraťte na výrobce – ABC (American Bohemian Corporation), nebo navštivte specializované stránky www.sunizer.cz.

TIP: V průběhu celého roku můžete navštívit expozici výrobce Sunizéru přímo na stavebním výstavišti v Brně, přesněji v areálů vzorových domů EDEN 3000, kde uvidíte nainstalovaný SUNIZER přímo v domě č. 4.

Autor: kolektiv autorů
Foto: Archiv firmy