TurboFLOORPLAN Dům & Interiér & Zahrada

Kromě špičkových softwarů TurboCAD a DAEX uvádí společnost ŠPINAR – software s.r.o. na trh novinku - software s názvem TurboFLOORPLAN Dům & Interiér & Zahrada, který umožňuje kompletní návrh vašeho snu o bydlení.

Uživatelům a zákazníkům firmy jistě mnohé říká program FloorPlan, který byl dlouhodobě k dispozici jako doplňkový software pro TurboCAD. Na trhu tedy není tento program žádný neznámý pojem a jeho uživatelé vědí, s jakou lehkostí lze vytvořit návrh interiéru.

Jedinečnost a síla programu

Oproti svému předchůdci v sobě skrývá program opatřený příslušným slovem „Turbo” doslova nepřekonatelné možnosti. V programu TurboFLOORPLAN Dům & Interiér & Zahrada velice snadno navrhnete domy, byty, interiéry, kuchyně, koupelny, zahrady, terasy, zahradní domy, besídky, hřiště, sportovní areály a další. Vaše představy se změní v realitu pouze pomocí klikání myši.

V programu TurboFLOORPLAN Dům & Interiér & Zahrada lze snadno navrhovat také hřiště a sportovní areály

Program disponuje nejrůznějšími funkcemi, nástroji a knihovními prvky, takže výsledné návrhy závisí jen na vašich představách a fantazii. Při každém kroku práce s programem se lze snadno pohybovat a navrhovat ve 2D i 3D zobrazení s okamžitou možností fotorealistické vizualizace.

TurboFLOORPLAN Dům & Interiér & Zahrada je vhodný doslova pro každého, zejména pak pro architekty, kutily, ilustrátory, inženýry, stavební firmy, developerské firmy, realitní společnosti, studenty, stavebníky a další. Nespornou výhodou je komunikace s programem, který je kompletně v češtině a doplněný o příručku rychlého průvodce.

Návrh domu

Začněme od začátku. I v případě, že nemáte dostatek stavebních zkušeností velice snadno a rychle vytvoříte vlastní návrhy za pomoci funkce praktického průvodce stavbou domu. Průvodce vás povede krok za krokem, a tak snadno vytvoříte základní konstrukci. Orientaci při tvoření návrhu vám umožňují hladiny 2D a 3D, v nichž lze jednoduše vkládat jednotlivé prvky s možností okamžité vizualizace. Snadno přizpůsobíte svým potřebám množství podlaží, typy základů a jednotlivé prvky domu jako jsou střecha, zdi, okna, dveře, schodiště atd.

Tvar, vzhled, materiál a požadované rozměry definujete v tabulce vlastností prvku. Stavbu lze zobrazit v nejrůznějších režimech zobrazení s možností vytvoření řezů a pohledů na dům. Skvělé nástroje pro kótování umožňují do výkresu automaticky doplnit přesné kóty exteriéru i interiéru.

Stavbu lze zobrazit v nejrůznějších režimech s možností vytvoření řezů a pohledů na dům

Tvorba interiéru

Jakmile je základní konstrukce hotova, je na čase přejít k „atraktivnější” části práce, což znamená, navrhovat interiér a popustit uzdu své fantazii. Z katalogu, který obsahuje více než 10 000 knihovních prvků, si vybíráte a jednoduše kliknutím myši vkládáte dle potřeby do místnosti. Program nabízí snadnou orientaci ve 2D i 3D hladinách, v nichž lze vkládat jednotlivé prvky do místnosti s možností okamžité fotorealistické vizualizace.

V programu TurboFLOORPLAN Dům & Interiér & Zahrada lze snadno a libovolně upravovat rozměry, typy, tvary, barvy, materiály a mnoho dalších vlastností prvků. Každý prvek, typ nábytku, skříňky atd. lze jednoduše a efektivně změnit. Definujete rozměry, vybíráte styl dvířek či zásuvek, pracovní desky a především díky nabídce nejrůznějších materiálů a textur experimentujete a dodáváte nejen nábytku jeho finální podobu a jedinečnost. Takto upravené prvky už jen kliknutím myši umístíte do místnosti. Návrh oživíte vložením nejrůznějších doplňků jako jsou interiérové dekorace, krby, osvětlení, elektronika apod. V případě, že zvolený materiál nebo textura nevyhovuje, není nic snazšího než pomocí funkce materiálový štětec jednoduše kliknutím změnit povrchy (materiály, barvy, textury) zdí, podlah, stropů, oken, dveří, nábytku atd.

Každý prvek, typ nábytku, skříňky atd. lze jednoduše a efektivně změnit

Zahrada, terasa a okolní terén domu

Jestliže již máte dům podle vlastní představy, nezbývá než dotvořit jeho okolí. Zahradu i příslušný terén navrhnete stejně lehce jako dům. Stačí si jen vybrat ze široké nabídky možností. Není problém během pár minut kliknutím myši vytvořit kopce nejrůznějších výšek, lesnaté krajiny, vodní plochy a především zahradu se záhonky, kam z obrovské encyklopedie rostlin dodáte květiny, stromy, keře a další. V okamžiku se na zahradě objeví flora z nejrůznějších koutů světa. Pokud použijete nástroje sezónní změna vzhledu rostlin a změna vzhledu rostlin podle let, můžete se podívat, jak bude vaše zahrada vypadat v jednotlivých ročních obdobích, nebo např. za 10 let. K tvorbě terasy a zahradního domku můžete opět použít praktické průvodce nebo vytvořit zcela vlastní návrh. Snadno a rychle změníte rozměry, přidáte chodník, bazén, zahradní nábytek, osvětlení, případně další doplňky z obrovské knihovny prvků. 2D a 3D hladina vám umožní vkládání prvků s možností okamžité fotorealistické vizualizace.

Realizace a rozpočet projektu

Jestliže budete chtít návrh realizovat umožní vám program nejen výpočet plošných výměr a obvodových rozměrů, ale také zobrazí předběžný rozpočet projektu. Rozpočet obsahuje soupis materiálů, který bere v potaz všechny materiály použité při stavbě modelu. Najdete zde informace jako jsou množství, jednotkové ceny a celkové náklady pro každý materiál. Úpravou vlastností prvků můžete přizpůsobit ceny materiálů.

Zahradu i okolní terén navrhnete programem TurboFLOORPLAN Dům & Interiér & Zahrada stejně lehce jako dům

Další možnosti programu

Program umožňuje také import a export dat ve formátech jpg, bmp, tga, dxf, 3ds, wrl, skp. V programu pracujete ve 2D a 3D hladině mezi kterými je možno přepínat. Vidět svůj model ale můžete i pomocí dalších 3D navigací. Nastavíte si kameru pro vytvoření nejkrásnějších pohledů, které si zobrazíte ve 3D reálném zobrazení. Při fotorealistickém renderigu lze nastavit i reálné místo, čas a roční období, které ještě více přizpůsobí výslednou vizualizaci realitě.

Na závěr, pomocí nástroje animace, lze vytvořit krátký film, kterým poukážete na jedinečnost vašeho domu, interiéru a zahrady.

Pozvánka na FOR ARCH

Novinka TurboFLOORPLAN Dům & Interiér & Zahrada bude představena na veletrhu FOR ARCH na stánku firmy ŠPINAR – software s.r.o. (hala 8, stánek B1).

Autor: Eva Komoňová
Foto: Archiv firmy