Úspora nákladů aneb proč využívat světlovod na přívod denního světla?

Originální světlovody Solatube® se v České republice i všude na světě staly populárním a efektivním způsobem jak prozářit Váš interiér.

Přínosy světlovodů pro uživatele jsou zřejmé. Zákazníci oceňují originální změny interiéru prostřednictvím denního světla a přímou úsporu elektřiny. Denní světlo jde s trendy nejen z hlediska snahy bojovat proti globálnímu oteplování snižováním emisí CO2, ale figuruje jako hlavní prvek v utváření interiérového designu. Mnoho patentů, nejnovější materiály, inovativní technologie a neustálé zdokonalování systémů pro denní osvětlení je náš život.

Solatube 38
Řez 530 mm

Pro design

Tvořit design interiéru bez významného podílu denního osvětlení znamená neodkrýt skutečné tvary a hodnoty prostor. Tmavé a pochmurné místnosti zralé na přestavbu, po prosvětlení denním světlem ožívají a otvírají svou novou dimenzi. Jak působí sluncem zaplavená kuchyně, jak vynikne denním světlem zalité schodiště, to zjišťujeme po každé instalaci světlovodu. Klíčovým atributem dokonalého výsledku je správné spektrální složení světla, které je díky polymerům v tubusu nezabarvené a široká škála individualizací stropního difuzéru, kde si vyberou i nároční zákazníci.

Obývací pokoj

Pro zdravý životní styl

Zdraví člověka výrazně ovlivňuje jeho psychiku a stanovuje cesty jeho dalšího vývoje. U denního osvětlení nehovoříme jen o dostatečných luxech na práci či čtení, ale musíme se zamyslet nad zdravotními přínosy denního světla. Interiérové prostory, které jsou ovlivňované přirozeným osvětlením s měnící se intenzitou, jsou nejen přirozené pro oko člověka, ale i pro jeho duševní pohodu. Interiér domácnosti, pro člověka žijícího ve zdravém životním stylu, není jen noclehárnou, ale i místem pro život.

Koupelna

Pro úsporu

Při návrhu originálního světlovodu se nezapomnělo ani na ekonomickou stránku výrobku. Model návratnosti investice do denního světla musí zahrnovat zohlednění přímých energetických úspor. Úspory našeho řešení jsou ve využití výborných tepelně-izolačních vlastností světlovodů a vysoké intenzitě světla, která nahradí světlo umělé, a tak šetří Vaše peníze.

Vanity After

Pro další generace

Co při koupi originálního světlovodu děláme pro další generace? Ukazujeme našim dětem jak rozumně spořit, jak moderně uvažovat, jak snižovat CO2 v ovzduší přímou úsporou spotřeby elektrické energie.

Význam odrazu světla

Pro inovaci

Originální světlovody už před dvaceti lety byly označené za pokrokové výrobky s vysokým přínosem pro design a zdraví člověka. Dnes po celosvětových zkušenostech s přiváděním denního světla těmito zařízeními můžeme říci, že přínos našich vývojářů a techniků pro technický pokrok je nezanedbatelný. Naše inovativní výrobky ovlivňují myšlení odborné i laické veřejnosti a poukazují na správnou cestu v oblasti denního prosvětlování budov v novém tisíciletí. Prozařte své tmavé interiéry i Vy!

Vanity After
Autor: Radomír Kučera
Foto: Archiv firmy