Ventilační turbíny v průmyslových, sportovních, zemědělských a administrativních objektech

Přirozené větrání pasivními prvky je nejjednodušší a nejlevnější varianta větrání, ale ne vždy nám zajistí dostatečné provětrávání požadovaného objektu. Naopak, vzduchotechnické zařízení má vysoké pořizovací a provozní náklady. Řešením mohou být průmyslové větrací turbíny VIV20/500 od společnosti RAUL větrací systémy s.r.o.

Nároky na kvalitu prostředí se neustále zpřísňují a to pro všechny zúčastněné, kteří užívají prostory hal, areálů, zemědělských a administrativních objektů. Používané pasivní prvky větrání – ventilační mřížky a komínky ve střeše většinou nezajistí takovou výměnu vzduchu, jako kvalitní české ventilační turbíny.

Kvalitní výrobky

Ventilační turbíny představují unikátní větrací systém, který ke své činnosti využívá ekologický zdroj energie – vítr, který je zcela zdarma a je nevyčerpatelný. K výrobě ventilačních turbín a větracích ventilátorů je používána nejmodernější technologie s využitím kvalitních materiálů: značkových ložisek SKF a velmi odolných, lehkých hliníkových a duralových plechů. Tyto kvalitní materiály zajišťují téměř nulovou reklamaci za celé období výroby větracích ventilátorů a ventilačních turbín.

Odvětrávání výrobní haly

Výkonná turbína

Pro kvalitní větrání průmyslových hal, sportovních areálů, zemědělských a administrativních objektů je vhodná velmi lehká, přitom robustní a velmi pevná průmyslová ventilační turbína VIV20/500, která má bezkonkurenčně nejvyšší výkon z nabízených typů.

Vždyť průměr velmi výkonné rotační hlavice je úctyhodných 640 mm. Je to největší a nejvýkonnější na českém stavebním trhu prodávaná klasická ventilační turbína. Její výkon je například dvojnásobkem výkonu typu 14. Tento výkon je důležitý pro navrhování celkového počtu ventilačních turbín do střešního pláště. Po celou dlouhou životnost nevyžadují značková patentovaná ložiska SKF žádnou údržbu. Ložiska jsou nehlučná a odolná proti nárazům větrů.

Odvětrání půdního prostoru

Průmyslová ventilační turbína VIV20/500 má tvarované lopatky s velmi důležitým zpevňujícím prolisem. Zde je tento prolis důležitý z hlediska robustnosti rotační hlavice a její odolnosti proti nárazovému větru, kde její odolnost převyšuje rychlosti větru nad 150 km/hod. Není se čemu divit, vždyť při rychlosti větru 10 m/s má výkon 2 380 m3/hod. Všechny výkony jsou dle platné metodiky měření č. 02/07/2006 „Stanovení vzduchotechnických a provozně – bezpečnostních parametrů ventilačních turbín poháněných silou větru.”

Největší předností českých ventilačních turbín je jejich spolehlivost, výkon, tichý chod a velká účinnost. Ventilační turbíny jsou ekonomicky, ekologicky a energicky nenáročným výrobkem. Tato kombinace z nich činní vysoce účinný výrobek s prakticky nulovými provozními náklady. Záruka na funkci ventilačních turbín je 12 roků. A dvanáct roků již na střechách v České republice fungují.

Autor: Ladislav Raul
Foto: Archiv firmy