Wienerberger pomůže zdarma založit stavbu

Služba „Pomoc se založením stavby“ je určena stavebníkům rodinných domů. Společnost Wienerberger ji nabízí od počátku dubna zdarma všem, kteří se rozhodli postavit si nový dům technologií POROTHERM DRYFIX.SYSTEM.

Hlavní výhodou výstavby z broušených cihel POROTHERM CB DF je metoda vůbec nejrychlejšího a přitom současně jednoduchého zdění, při němž již není potřeba zednická lžíce, malta, ani míchačka. K samotné výstavbě zde stačí pouze cihly a dóza s PUR pěnou a nanášecí pistolí. Hrubou stavbu lze na již hotové základové desce zvládnout do týdne, nyní navíc s pomocí od výrobce.

Stavebníci rodinných domů

Příprava maltového lože pro první vrstvu broušených cihel

Pomoc se založením stavby je určena především stavebníkům rodinných domů. Zájemci si ji mohou objednat vyplněním formuláře na internetové adrese www.porotherm.cz/zakladani. Termín příjezdu technika na stavbu bude vždy individuálně dohodnut do dvou pracovních dnů od odeslání objednávky.

Základem je připravené staveniště

V rámci služby zajistí společnost Wienerberger příjezd odborného stavebního technika a jeho pomoc se založením stavby domu v délce maximálně do pěti hodin. Kromě asistence při zakládání první řady cihel zde proškolený odborník také podrobně vysvětlí a názorně ukáže zdění speciální polyuretanovou pěnou s vysokou lepivostí, s níž se cihly spojují.

Podmínkou práce stavebního technika na stavbě je připravené staveniště vybavené pomůckami pro zdění z broušených cihel,” vysvětluje Ing. Roman Busta ze společnosti Wienerberger. Kromě toho je ve smluvený den návštěvy také nutné, aby si zákazník zajistil profesionálního zedníka a pomocné pracovníky. Službu v hodnotě 7 000 Kč získávají stavebníci od společnosti Wienerberger zcela zdarma.

Pomůcky stačí zapůjčit

Nivelační a zakládací soupravu, které jsou pro založení stavby potřebné, nemusí stavebníci rodinného domu kupovat. Jednoduše si je mohou zapůjčit ve více než stovce stavebnin, které nyní fungují jako půjčovny. Nacházejí se v téměř každém okrese, takže je bez problémů mohou využít zákazníci na celém území ČR. Jejich seznam je k dispozici na www.porotherm.cz/kontakty.


Kladení první vrstvy broušených cihel

Urovnávání první vrstvy broušených cihel

Nejrychlejší způsob zdění

Ano, výstavba technologií POROTHERM DRYFIX.SYSTEM je v současnosti skutečně nejrychlejším a nejúspornějším systémem zdění,” říká závěrem Ing. Busta. Vlastní stavění je velmi snadné. Před samotným zděním stačí dózu pouze dobře protřepat a našroubovat nanášecí pistoli. Pak již je možné okamžitě začít zdít. Jedna dóza PUR-pěny stačí na cca 5 metrů čtverečních zdiva, u tenkých příček asi na 10 metrů čtverečních zdiva.

Díky použité technologii je zdivo velmi rychle pevné a zůstává neustále suché. Zdít je možné i v zimě v mrazu, a to až do teploty -5 °C.

Více informací získáte na zákaznické lince 844 111 123 nebo na www.porotherm.cz.

Autor:
Foto: Archiv firmy