Přidat na Seznam.cz Přidat na Google News

23. mezinárodní odborný veletrh Aquatherm hlásí plný stav

Odborný veletrh Aquatherm zaměřený na vytápění, vzduchotechniku, obnovitelné energetické zdroje, měřicí, regulační, sanitární a ekologické technologie se letos odehraje v termínu 3. až 6. března, a to již tradičně v prostorách výstaviště PVA Letňany v Praze.

Z pohledu organizátorů veletrhu je úspěch téměř stoprocentně zajištěn. Zájem ze strany vystavovatelů byl enormní, a tak je veškerá plocha (haly 2–5) již nějakou dobu vyprodána. Návštěvníci se tak mohou těšit na 16 tisíc m2 plochy nabitých zajímavostmi.

Mezi zvyklosti všech minulých, tedy 22 ročníků Aquathermu patřila též organizace soutěže o Zlatou medaili. Toto ocenění bylo jakýmsi ukazatelem zajímavostí, jejichž dočasnou veletržní základnu se obvykle vyplatilo navštívit. I letos proběhne podobné klání, ovšem tradice bude přerušena a dojde k předání nového ocenění, TZB Expo, které bude přiděleno tomu nejlepšímu veletržnímu exponátu. Hodnocení dostane na starosti porota složená z odborníků přicházejících jak z praxe, tak z akademické půdy.

Inteligentní technologie i klasická témata

Z témat, která budou na základě jejich tržní aktuálnosti zřejmě vévodit letošní výstavě, zmiňme zejména oblast chytrých budov. V té souvislosti bude na konferenci ve dnech 4. až 5. března diskutován kupříkladu termín SRI – indikátor míry vybavenosti budovy a její připravenosti na „inteligentní“ řešení. Zájemci se zde dozvědí mnoho faktů, jež vyplývají z evropské směrnice o energetické náročnosti budov, a dojde též na prezentaci praktických příkladů, jejichž představení si vezmou na starosti sami zástupci renomovaných firem.

Samozřejmě se můžeme těšit na přednášky či diskuzní fóra na témata jako koncepce BIM, výměna kotlů, podlahové vytápění, kanalizace, budoucnost plynu, solární technologie, moderní vodoinstalační materiály a další. Proběhne také fórum odborných škol, kde dojde k ukázkám rozmanitých projektů, postupů a vylepšení užívaných ve výuce technických oborů či v oblasti servisní činnosti, která se v současné hektické době stává mnohdy kamenem úrazu. Velmi očekávaná je i konference vytápění a chlazení, tepelných čerpadel a větrání. Medializovanými tématy, jež rovněž naleznou na veletrhu své místo, je hospodaření s dešťovou a odpadní vodou či zelené střechy a fasády. To a mnohem více nás čeká, detailní rozpis doprovodného programu je k nalezení na stránkách Aquathermu.

Odborný veletrh s lidskou tváří

Veletrh je zaměřen především na nabídku pro odborníky, ovšem své si tu najde i návštěvník z řad široké veřejnosti. My akci určitě navštívíme a těm, kteří nebudou mít to štěstí, rádi přineseme zprávy z jeho konání. A tak možná na viděnou!

Autor: Bc. Helena Široká
Foto: archiv redakce