Střechy Praha 2020

Dvaadvacátý ročník veletrhu Střechy Praha přivítá ve dnech 6.–8. 2. 2020 v PVA EXPO PRAHA Letňany nejvýznamnější výrobce a dodavatele z oboru. Nabídne komplexní řešení pro stavbu a renovace střech, rekonstrukce a úsporné bydlení, včetně množství produktových novinek. V souběhu se uskuteční veletrhy Solar Praha, Řemeslo Praha a Festival dřeva a nářadí. Předchozí ročník zaznamenal rekordní počet návštěvníků, kterých přišlo přes 25 tisíc.

Připraven je rozsáhlý doprovodný program přednášek, seminářů, workshopů a diskusních fór, kde přední odborníci nastíní nejnovější trendy a technologická řešení v oboru střech a úspor energií, včetně palčivých problémů při stavbách a rekonstrukcích střech.

Využití střešních plášťů pro běžný život

Novinkou v doprovodném programu je přednáškový blok s názvem „Využití střešních plášťů pro běžný život”. Blok s ukázkami realizovaných děl souvisí s tématem veletrhu, kterým jsou pochozí ploché střechy – střešní zahrady, terasy, lodžie a balkony.

Provětrávané vzduchové mezery obvodových plášťů a střech

Projektantům, zhotovitelům staveb a střech i širší odborné veřejnosti je určen 6. ročník Fóra dřevěných konstrukcí pořádaný organizací ČKAIT. Renomovaní odborníci se vyjádří ke konkrétním problémům realizovaných obvodových plášťů a střech, kdy je nutné splnit základní požadavky na konstrukce, kterými jsou tepelná ochrana, požární bezpečnost, mechanická odolnost, ochrana vnitřního prostředí, ochrana zdraví a další.

Izolace v paragrafech

Profesionálové si jistě nenechají ujít 21. ročník odborné konference Izolace, pořádané společností A.W.A.L., jež má letos podtitul „Izolace v paragrafech”. Limity pro realizace stavebních děl udávají právě paragrafy, respektive legislativní mantinely sloužící k ochraně okolí stavby. Konference má mimo jiné za cíl vysvětlit nejen vlastní „paragrafy”, ale především procesy, které se za nimi schovávají.

Festival dřeva a nářadí

Úspěšně nastartovaný projekt festivalu s širokou nabídkou nářadí, nástrojů, techniky a dalšího řemeslného vybavení pokračuje. Návštěvníci se mohou těšit na novinky v segmentu ručního i elektrického nářadí, na rozmanitou nabídku pergol a dalších dřevěných prvků a množství dalších atraktivních komodit. V předváděcí aréně budou každý den probíhat přednášky, workshopy, ukázky moderních i tradičních tesařských technik, inovací ve spojích, ukázky prací učňů, setkání s osobnostmi v oboru i soutěže zručnosti o pěkné ceny.

Konference 3. a 4. fáze EET

Na aktuální dění ve společnosti reaguje konference „Elektronické evidence tržeb 3. a 4. fáze”, která zahrnuje i řemeslné práce. Konferenci s podtitulem „Papír nebo mobil? Poradíme, co bude výhodnější” pořádá druhý veletržní den Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR.

Digitalizace v řemesle, využití dronů ve stavebnictví

Již na předchozím ročníku veletrhu proběhly aktivity z oblasti digitalizace řemesla, jejímž cílem je zvyšování produktivity firem. Letos jsou připravena další témata s cílem napomoci firmám k větší konkurenceschopnosti. Jde o moderní trendy zaměřování konstrukcí, využití dronů v oblasti staveb a rekonstrukcí střech, 3D skenování, co je a není možné s dronem provozovat, jaký dron vybrat. Vše bude doplněno praktickými zkušenostmi a poradenstvím.

Solar Praha

Souběžný veletrh úspor energií Solar Praha přinese mimo jiné nejčerstvější informace z oblasti domácí, ale i „firemní” fotovoltaiky. Na přednáškách zazní praktické zkušenosti z ročního provozu fotovoltaické elektrárny na rodinném domě, co lze očekávat, jaké jsou výhody a limity, proč je důležitá akumulace, jak optimálně využívat vyrobenou elektřinu a jaké dotace lze čerpat. Dalším tématem budou například akumulátory a virtuální baterie. Sobotní blok s názvem „Fotovoltaika pro začátečníky a mírně pokročilé” bude uzpůsoben široké veřejnosti.

Na stránkách www.strechy-praha.cz můžete získat zlevněnou vstupenku na souběh veletrhů Střechy Praha, Solar Praha, Řemeslo Praha, For Pasiv, For Wood a For Therm 2020.

Související články

Autor: tisková zpráva
Foto: archiv redakce