Hliníková pergola LUKA s látkovou stahovací střechou

Když jsem před nějakým časem dělala rozhovor se svým známým – architektem – o stínicí technice, několikrát během odpoledne zaznělo slovo Isotra. Jak jsem se vzápětí dozvěděla, jde o název firmy, která se specializuje na venkovní i vnitřní žaluzie a rolety, markýzy, screenové rolety, plisse…, zkrátka všechno, co si pod slovním spojením stínicí technika lze představit. Přiznám se, že ten den jsem o Isotře slyšela poprvé, ale jak už to tak bývá, dozvíte-li se něco nového, najednou jako byste to viděli všude. Tu v novinách, tamhle na billboardu…, a když kolem mě projela dodávka s bílými písmeny ISOTRA v červeném poli, a já tak tuto společnost zaznamenala během týdne již potřetí, rozhodla jsem se, že si o ní zjistím více informací.

O několik dní později se mi kamarádka, jež vlastní kavárnu, mezi řečí zmínila o svém plánu vybudovat před podnikem venkovní posezení. Dodala, že k zastínění nechce využívat klasické slunečníky, které je potřeba na noc nebo ve větrném počasí sklízet, a já jsem si vzpomněla na pergoly právě od Isotry. Moji pozornost upoutaly téměř okamžitě, a sice díky možnosti barevného provedení jak PVC látky, tak hliníkové konstrukce. Nejde tedy jen o praktické řešení, jak se ochránit před slunečními paprsky, a dokonce i deštěm, ale i o designovou záležitost, která potěší jak milovníky jednoduché elegance, tak vyznavače moderního, nápaditějšího stylu.

Barvu konstrukce lze vybírat buď z pěti základních barev, mezi něž patří bílá, stříbrná, ústřicová, matná bronzová či pískovaná černá, nebo ze vzorníku barev RAL, jehož rozšířená nabídka uspokojí i náročnější klienty. Zvolit si můžete i typ tkaniny. První, který je označen jako 502 SATIN, je díky speciální povrchové úpravě rezistentní vůči nečistotám, a tudíž je snadno udržovatelný. Látka je navíc pevná a vyniká mechanickou odolností. Druhý typ s názvem 716 Polyplan Pergola Opaque se hodí pro pergoly větších rozměrů, neboť se vyznačuje výbornou svařitelností, látka je nehořlavá, a co mě zaujalo asi nejvíce – její vlastnosti zabraňují tvorbě plísní. Odolnost vůči UV záření, horku a vodě je u obou typů samozřejmostí.

Pergoly LUKA lze vybírat ze svou standardních rozměrů, v případě potřeby je možnost zastínit větší plochu spřažením dvou pergol k sobě. Ukotvit je lze do podlahy či do stěny, oceňovány jsou rovněž pro naprosto tiché a snadné motorické ovládání.

Hledáte-li tedy – stejně jako moje kamarádka – efektivní řešení, jak zastínit terasu, bazén, předzahrádku či jiné venkovní posezení, věřím, že vám tento článek poskytl alespoň několik základních užitečných informací. Více se dozvíte na internetových stránkách https://www.isotra.cz/pergola-luka-s-luka-m.

Autor: Kristýna Brožová
Foto: Archiv firmy