Předokenní rolety snižují tepelné ztráty Vašeho domu

Okna jsou nejcitlivější částí domu z hlediska tepelných ztrát. Předokenní roleta dokáže výrazně omezit tyto ztráty, a tím snížit finanční výdaje za teplo. Při dnešním trendu stále rostoucích cen za energie a teplo jsou právě předokenní rolety LOMAX ideální návratnou investicí.

Žádný moderní dům se bez oken neobejde. A právě přes okna může uniknout až 37 % tepelných ztrát celého domu. Výdaje za tyto ztráty doporučujeme ušetřit pořízením předokenních rolet. Volba značky LOMAX je více než vhodná jak po stránce kvality, tak i ceny.

Předokenní roleta navíc snižuje hlučnost až o 16 dB, což ocení především ten, kdo se svými okny dívá do hlučné ulice. Předokenní roleta ale dokáže ještě víc – ochrání okna před silným větrem, bouří a krupobitím, v létě pomáhá udržet v interiéru chladnější klima a zároveň chrání vybavení před nežádoucími slunečními paprsky. A co je v dnešní době snad jedním z největších kladů předokenních rolet? Jsou velmi účinnou překážkou pro zloděje. Kvalitní předokenní rolety jsou zkrátka nejlepším strážcem soukromí a bezpečí každého domova.

Rolety rozdělujeme na typy určené pro dodatečnou montáž na již hotový dům a na typy zabudované pod omítku při realizaci novostavby nebo rekonstrukce. Svým jednoduchým a nevtíravým designem se snadno začlení do architektury každé budovy. Záleží pouze na cítění a potřebách zákazníka, jaký typ rolety nebo jakou lamelu si vybere. Zda to bude lamela hliníková s polyuretanovou pěnou, hliníková extrudovaná (bezpečnostní) lamela nebo plastová lamela, která překvapí především příznivou cenou. Široký výběr z barevných provedení hliníkových lamel zase umožňuje vybrat si ideální roletu podle barvy omítky. Vodicí a koncové lišty se dodávají v jakékoliv barvě RAL nebo s renolitovou fólií v různých odstínech (zlatý dub, mahagon apod.) Velká škála možností se nabízí i v systému ovládání předokenních rolet. Lze je ovládat mechanicky pomocí šňůrového či popruhového navijáku, nebo trubkovým elektropohonem s možností obsluhy místně nebo centrálně. Ovládání lze dokonce doplnit o časové spínače nebo rádiové řízení.

Předokenní rolety LUX

Předokenní rolety LUX – to je celohliníkový systém vyrobený podle belgické technologie, který splňuje představy a požadavky i těch nejnáročnějších. Jsou složeny z lamel, jež po stranách jezdí ve vodicích lištách a nahoře se rolují do viditelného boxu. Pomocí rolet můžete snadno změnit den na noc. Postupným spouštěním rolet lze regulovat intenzitu slunečného záření, což přispívá ke zlepšení kvality bydlení a zabraňuje také poškození vybavení bytu.

Zabezpečení:

  • protizdvihové pružiny – standardní vybavení rolet LUX
  • cylindrický zámek uzamykatelný z obou stran

Co je fasádní box?

Předokenní rolety „Fasádní box” stejně jako klasické předokenní rolety „LUX” jsou složeny z lamel, jež po stranách jezdí ve vodicích lištách. Ty mohou být z PVC nebo také z Al. Rozdíl je v boxu, který může mít v přední části umístěnou heraklitovou desku nebo polystyren pro zaomítání. Díky tomuto technickému řešení je „Fasádní box” vhodný pro novostavby i rekonstrukce, kde je požadavek na ukrytí boxu pod fasádu.

Při výběru předokenních rolet lze dosáhnout barevného sladění s oknem a parapetem.

Autorizované prodejce předokenních rolet LOMAX najdete po celé České republice. Jejich seznam, mapu i veškeré kontakty najdete na webových stránkách www.lomax.cz.

Autor: neznámý autor
Foto: Archiv společnosti LOMAX & Co s.r.o.