Komín HELUZ Klasik nově i pro přetlakové kotle

Komínový systém HELUZ Klasik má nově širší možnosti použití. Díky evropskému certifikátu ho lze nyní využít i pro přetlakový provoz do 200 Pa, tj. pro kotle s ventilátory, a zaplňuje tak prázdné místo na trhu.

Komín HELUZ Klasik je vhodný pro kotle i krby. Šamotové vložky pro odvod spalin odolávají vysokým teplotám, kyselinám a korozi a společně s tepelnou izolací a keramickou komínovou tvarovkou vytváří celistvý komínový průduch, který odolává teplotním i vlhkostním změnám.

Univerzální použití

Systém se doposud používal pro všechny typy paliv a všechny typy spotřebičů s přirozeným odvodem spalin (tzn. pro atmosférický provoz), nyní jej lze používat i pro přetlakový provoz. Výhodou systému Klasik je také jeho cena, která je nižší než u ostatních systémů (Metal, Multi a Izostat), které bylo do této doby možné pro kotle s ventilátorem používat.

Komínový systém HELUZ Klasik

  • Systém vhodný pro všechny typy paliv a všechny typy spotřebičů s přirozeným odvodem spalin, nově i pro přetlakový provoz,
  • třívrstvý systém (šamotová vložka, tepelná izolace, broušená cihelná komínová tvarovka),
  • zadní odvětrávání zajišťuje správnou funkci komínu,
  • vnitřní průměr komínových vložek 160, 180 a 200 mm,
  • maximální výstupní teplota spalin 600 °C,
  • požární odolnost EI 90,
  • připojení sopouchu 90° a 45°,
  • záruka 30 let.

Komín je tvořen třemi vrstvami – šamotovou vložkou, tepelnou izolací a broušenou cihelnou komínovou tvarovkou

Popis komínu

Komín je tvořen třemi vrstvami – šamotovou vložkou, tepelnou izolací a broušenou cihelnou komínovou tvarovkou – se zadním odvětráváním, které zajišťuje správnou funkci komínu. Vyrábí se s trojím vnitřním průměrem komínových vložek, a to 160, 180 a 200 mm.

Systém HELUZ Klasik je možné kombinovat s jakýmkoliv jiným komínovým systémem HELUZ (kromě systému MINI) včetně celé, poloviční nebo dvojité prázdné šachty. Lze jej použít i pro rekonstrukce komínů.

Komínový systém HELUZ Klasik

Autor: Věnceslava Šlechtová
Foto: Archiv firmy