Kondenzační kotle a solární systémy PROTHERM

Značka PROTHERM je jednou z předních značek v tepelné technice v České republice. Do jejího sortimentu patří plynové závěsné kotle, kondenzační kotle závěsné i stacionární, elektrokotle, průtokové ohřívače, nepřímoohřívané zásobníky pro přípravu teplé vody a solární technika.

Mezi sortiment patří např. kondenzační závěsný kotel s vestavěným nerezovým zásobníkem s vrstveným ukládáním teplé vody Tiger Condens, dále závěsný kondenzační plynový kotel pro vytápění s možností přípravy teplé vody v externím zásobníku nebo s průtokovým ohřevem nazvaný Panther Condens, či HelioSet – beztlakový solární systém pro přípravu teplé vody s možným dodatečným ohřevem pomocí externího kotle.

Tiger Condens s vestavěným zásobníkem

Nová řada závěsných kondenzačních kotlů Tiger Condens s vysokým stupněm účinnosti až 108,4 % a s použitou technologií nerezové spalovací komory a vestavěného nerezového zásobníku teplé vody s vrstveným ukládáním se řadí k vrcholným produktům evropského trhu (viz také Stavebnictví a interiér č. 4/2011, Závěsné kondenzační kotle Tiger Condens s vestavěným zásobníkem). Kotle nabízí široký výkonový rozsah, nízkou spotřebu plynu a šetří místo pro instalaci zásobníku teplé vody. Zásobník s vrstveným ukládáním teplé vody je mnohem účinnější než standardní zásobníky, které známe doposud. Hlavní výhodou je daleko větší množství dodávané teplé vody než je jeho vlastní objem (21litrový vrstvený zásobník odpovídá cca 70 l standardního zásobníku) a velmi rychlý čas opětovného ohřátí. Tyto výhody zaručují vysoký komfort přípravy teplé vody.

Závěsný kondenzační kotel Tiger Condens s vestavěným zásobníkem na teplou vodu

Kondenzační plynový kotel Panther Condens

Závěsné kondenzační kotle Panther Condens mají vysoký stupeň účinnosti až 109,5 %. Při vývoji kotle byl kladen důraz zejména na šetrnost k životnímu prostředí a intuitivní obsluhu. Kotle mají široký výkonový rozsah, nízkou spotřebu plynu a moderní design, který zapadá do každého interiéru.

Kotle se vyrábějí ve výkonech 3,9 až 32,8 kW a s regulátory řady Thermolink lze plně využít ekvitermní způsob řízení v závislosti na venkovní teplotě. Kotle Panther Condens mají velmi nízkou hlučnost od 37,6 dB a mezi další vlastnosti nové řady oceňované zákazníky patří např. maximální jednoduchost obsluhy, grafický displej zobrazující veškeré stavy provozu, eBus komunikační rozhraní kotle s regulací a kontakt pro bezpečnostní termostat podlahového topení.

Kondenzační plynový kotel Panther Condens

Solární sestava HelioSet

Systém HelioSet je beztlakový solární systém pro přípravu teplé vody s možným dodatečným ohřevem pomocí externího kotle. V praxi to znamená, že po dosažení požadované teploty teplé vody steče solární kapalina samospádem zpět do zásobníku, kde se shromažďuje v topné spirále s velkým objemem. Bivalentní zásobník je se solárními panely propojen pružnou měděnou trubkou. Součástí zásobníku je solární regulátor, čerpadlová solární skupina a pojistný ventil. Jeho další výhodou je, že je již z výroby naplněn solární kapalinou a tak při montáži odpadá plnění celého systému včetně tlakové zkoušky. HelioSet může být kombinován se všemi typy systémových kotlů Protherm pro ohřev teplé vody.

Solární sestava HelioSet
Autor: kolektiv autorů
Foto: Archiv firmy