Stacionární kompaktní zařízení Vitodens 111-F od společnosti Viessmann se volitelně dodává s integrovaným nabíjecím zásobníkem o objemu 100 l nebo se zásobníkem teplé vody s topnou spirálou o objemu 130 l. Vhodné je i pro oblasti s tvrdou vodou.

Vitodens 100: ekologické plynové kondenzační kotle s atraktivní cenou

Plánujete ve svém bytě či domě nahradit starý zdroj tepla novým, avšak hledáte takové řešení, které by jen minimálně zatížilo vaši peněženku? Východiskem je investice do nástěnných plynových kondenzačních a kompaktních kotlů nové řady Vitodens 100. Jsou vybaveny moderní technikou, jako je inovativní hořák MatriX-Plus a inteligentní regulace spalování Lambda Pro. Díky tomu zajišťují nízkou spotřebu paliva a nízké emise CO2. Navíc nezatěžují životní prostředí.

S výkony od 3,2 do 32 kW (Vitodens 141-F až 25 kW) se nové plynové kondenzační kotle řady Vitodens 100 hodí do bytů i rodinných domů.

 • Vitodens 100-W je nástěnný kotel s malým požadavkem na prostor; využití nalezne jako topný nebo kombinovaný kotel.
 • Vitodens 111-W je kompaktní nástěnný kotel s integrovaným nabíjecím zásobníkem z ušlechtilé oceli o objemu 46 l pro ještě vyšší komfort přípravy teplé vody.
 • Stacionární kompaktní kotel Vitodens 111-F, volitelně s integrovaným nabíjecím zásobníkem o objemu 100 l nebo se zásobníkem teplé vody s topnou spirálou o objemu 130 l, lze instalovat i v oblastech s tvrdou vodou.
 • Kompaktní energetická centrála Vitodens 141-F se solárním zásobníkem 170 l disponuje všemi důležitými komponenty pro připojení solárních kolektorů.

Nová řada kotlů poskytuje provozovateli zařízení i odborným partnerům množství výhod, mezi něž patří i jednoduchá obsluha a snadné uvedení do provozu. Díky inovativní elektronické platformě s integrovanou wi-fi je umožněno jednotné propojení s aplikací ViCare a digitálním servisním nástrojem Vitoguide. V neposlední řadě jde o vysoce účinnou plynovou kondenzační techniku, která chrání ovzduší a má budoucnost. Nová topná zařízení se navíc představují v příjemně moderním designu s vrstvou bílého matného laku Vitopearlwhite a obslužným rozhraním v moderní optice Blackpanel. Nové kondenzační kotle tak harmonicky zapadnou do každého obytného prostoru.

Nízké emise a trvale vysoký stupeň účinnosti

Hořák MatriX-Plus v nové generaci kotlů Vitodens 100 poskytuje zařízení nejvyšší účinnost a spolehlivost. S rozsahem modulace až 1 : 10 při maximální stabilitě plamene plynule přizpůsobuje výrobu tepla aktuální potřebě. Taktování hořáku se tím snižuje na minimum a je dosaženo vysokého normovaného stupně využití – až 98 % (HS) s výsledkem v podobě nízké spotřeby paliva a snížení emisí CO2. Osvědčený výměník tepla Inox-Radial z nerezové ušlechtilé oceli přenáší teplo vyrobené hořákem MatriX-Plus do vytápěcího systému.

Jako kompaktní energetická centrála má Viessmann Vitodens 141-F integrovaný 170litrový solární zásobník a všechny důležité komponenty pro připojení solárních kolektorů.

Již dnes „H2 ready“ s regulací spalování Lambda Pro

Ať už se střídá druh plynu, kolísá jeho kvalita, nebo se mění provozní podmínky, automatická regulace spalování Lambda Pro v plynových kondenzačních kotlích Vitodens zajišťuje vždy spolehlivý a čistý provoz s nejvyššími stupni účinnosti.

Inovativní regulace spalování umožňuje dokonce bezproblémové a účinné využití plynových směsí ze zemního plynu a až 20 % vodíku. Zařízení jsou certifikována podle ZP 3100 DVGW Cert GmbH. Nová generace kotlů je tak nejlépe připravena na případné dodávky vodíku (vyrobeného z obnovitelných zdrojů – větrnými či solárními elektrárnami) do sítí zemního plynu (za účelem dalšího snížení emisí CO2). Majitelé domů a bytů, kteří se rozhodnou pro kotel řady Vitodens 100, jsou proto velmi dobře připraveni na budoucnost.

Důležitá informace pro odborné montážní partnery: díky Lambda Pro odpadnou při instalaci práce, které jsou potřeba pro nastavení běžných plynových kotlů. Regulace spalování rozpozná příslušný druh plynu a automaticky na něj Vitodens nastaví.

Jednoduchá a srozumitelná obsluha

Nová řada kotlů Vitodens 100 se dodává s dotykovými tlačítky a 7segmentovým LED displejem, který je založen na elektronické platformě. Ovládání se vyznačuje jednoduchostí, srozumitelností a decentním designem v optice Blackpanel. Topná zařízení s přímým a/nebo směšovaným topným okruhem lze tak jednoduše regulovat.

S výkony od 3,2 do 32 kW jsou nové nástěnné plynové kondenzační kotle Vitodens 100-W a Vitodens 111-W od společnosti Viessmann vhodné pro byty stejně jako pro rodinné domy.

Komfort a bezpečnost díky integrovanému rozhraní WLAN

Jako všechny plynové kondenzační kotle Vitodens nové generace se i zařízení řady 100 zakládají na nové elektronické platformě a mají integrované wi-fi rozhraní. Komunikace mezi topnými zařízeními, uživateli a odbornými partnery je tak na digitální bázi zcela jednotná. Uživatel může své topení pohodlně ovládat přes aplikaci ViCare, jež mu rovněž umožní zvolit na základě svého uvážení odbornou firmu, která bude moci monitorovat dané zařízení přes digitální servisní centrálu Vitoguide a dohlížet na pravidelné provádění servisů či včasně detekovat případné poruchy. Veškeré změny parametrů lze provádět on-line, přes chytrou aplikaci lze kotel rychle a snadno uvést i do provozu, hračka je díky ní veškerá údržba zařízení, diagnostika závad či vyřízení výměny náhradních dílů.

Modulární konstrukce nové generace kotlů a programu příslušenství navíc představuje nejen asi o 50 % méně náhradních dílů než dosud, ale produktový program se díky ní stal mnohem přehlednější: například pro nový hořák MatriX-Plus pro všechny výkony (do 32 kW) je nyní potřeba pouze plamencová hlava, zapalovací elektroda a těsnění hořáku.

Výhody pro obchodní partnery

 • Výměník tepla Inox-Radial zajišťuje dlouhou životnost a účinnost.
 • Hořák MatriX-Plus má díky perforaci látky MatriX z ušlechtilé oceli dlouhou životnost.
 • Automatická regulace spalování Lambda Pro je slučitelná se všemi druhy plynu.
 • Provoz zařízení je díky malému počtu otáček ventilátoru velmi tichý.
 • Zařízení vlastní integrované wi-fi rozhraní k internetovému připojení.
 • Během instalace se nabízí možnost kompletního navádění procesu uvedení do provozu přes aplikaci.
 • Kotle jsou vhodné i k zapojení do termického solárního systému (Vitodens 100-W a 141-F).

Výhody pro uživatele

 • Díky automatické regulaci spalování Lambda Pro je zaručena vysoká bezpečnost provozu zařízení.
 • Obsluha kotle je jednoduchá a intuitivní – přes aplikaci ViCare a integrované wi-fi rozhraní.
 • Díky hořáku MatriX-Plus disponuje kotel vysokou účinností a nízkou produkcí emisí CO2.
 • Obsluha je v návaznosti na integrovaný LED displej se 7segmentovým zobrazením snadná.
 • Příprava teplé vody probíhá na minimálním prostoru za pomoci integrovaných zásobníků teplé vody (Vitodens 111-W, 111-F a 141-F).
 • Kotel je díky certifikaci způsobilosti pro příměsi až 20 % vodíku k zemnímu plynu vysoce progresivní technologií.

Technické údaje

 • Výkon: 3,2–32,0 kW (Vitodens 100-W, 111-W, 111-F), popř. 3,2–25,0 kW (Vitodens 141-F)
 • Normovaný stupeň využití: 98 % (HS)
 • Rozsah modulace 1 : 10
 • Třída energetické účinnosti: A (systémový štítek A+ při zapojení solárního zařízení nebo v kombinaci s regulací samostatných místností)
 • Objem zásobníku: 46 l (Vitodens 111-W), 100 nebo 130 l (Vitodens 111-F), 170 l (Vitodens 141-F)

Termín dodání

Nové nástěnné kotle řady Vitodens 100 budou naskladněny v dubnu 2021, kompaktní zařízení bude k dispozici od května 2021.

Autor: tisková zpráva
Foto: archiv Viessmann