Krbová kamna s akumulací – jsou krásná a hřejí dlouho

Česká firma Romotop, lídr v oboru krbových kamen, přináší na trh řadu novinek v mnoha variantách krbových kamen a krbových vložek. Velice zajímavými a zvláště u nás neobvyklými jsou krbová kamna ARONA a LUGO s akumulací.

Tato krbová kamna se vyznačují špičkovým designem a navíc mají schopnost akumulovat vyrobené teplo a rozložit tak jeho sálání do velmi dlouhého časového intervalu. A že doba sálání je opravdu výjimečná, zjistíte po přečtení našeho článku.

Krbová kamna ARONA s akumulací

ARONA s velkoplošnou keramikou

Krbová kamna ARONA s akumulací jsou opravdu luxusním kouskem. Honosí se kvalitní velkoplošnou keramikou, jež pochází z firmy Hein & spol. Keramické kachle velkoplošného formátu lze pořídit ve třiceti možných barevných variantách glazur – lesklých, matných a takzvaných efektních.

Tato krbová kamna jasně ukazují, že použití keramických kachlů má své místo nejen v klasických kachlových kamnech, ale i v těch nejmodernějších výrobcích. Tato kamna představují nový trend, kdy keramika působí příjemným a zároveň reprezentativním dojmem.

Krbová kamna GIRONA s akumulací a keramickým obkladem

Srdcem krbových kamen ARONA je výkonná a ověřená krbová vložka Romotop KV 075/02. Při jmenovitém výkonu 9 kW a účinnosti 90 % splňují kamna nejen Evropskou normu EN 13 240, ale i přísné Rakouské a Německé normy 15Abvg, Din+, BimschV – první i druhý stupeň, kdy platnost druhého stupně bude až od roku 2015!

Běžná kamna dodávají do svého okolí krátce po přikládce vysoký tepelný výkon a naopak po dohoření jejich výkon, tedy i teplota v místnosti rychle klesá. Kamna ARONA jsou konstrukčně řešena tak, že dokážou díky pečlivě vyladěnému poměru konvekce i akumulace zajistit jak poměrně rychlý nástup teploty v místnosti při zatápění, tak dlouhodobou výdrž a ohřívají vzduch ještě dalších 13 hodin po poslední přikládce paliva.

Krbová kamna ARONA umožňují temperování běžného moderního nízkoenergetického domu po dobu, kdy jste v zaměstnání.

Schematické znázornění sálání krbových kamen ARONA

Další novinky

Podobnými novinkami firmy Romotop pro letošní rok jsou krbová kamna GIRONA a LUGO AKUM s akumulací a možností obkladu z keramiky i přírodního kamene.

Krbová kamna a LUGO AKUM s keramickým obkladem

Široký sortiment

Krbová kamna jsou dnes velice žádaným doplňkem interiéru. Kdo si nemůže dovolit větší stavbu krbu ve svém obydlí z prostorových nebo finančních důvodů, volí alternativu krbových kamen. Velkou výhodou krbových kamen je snadná instalace, prostorová nenáročnost a zejména nižší pořizovací cena. Majitelé krbových kamen oceňují také možnost okamžitého použití oproti složitější stavbě krbu.

V nabídce značky Romotop najdete několik desítek modelů krbových kamen moderního designu s širokou škálou barevných kombinací keramiky vlastní výroby, přírodního kamene, pískovce nebo skla. Nechybí ani krbová kamna s teplovodním výměníkem pro ohřev teplé užitkové vody.

Krbová kamna STROMBOLI

Firma Romotop patří ve vývoji a inovacích krbových kamen a krbových vložek mezi evropskou špičku. Díky dlouholetým zkušenostem a komplexní nabídce v oblasti vytápění, zdarma poskytuje poradenství a nabízí vhodné řešení včetně odborného servisu.

Firma disponuje silným zázemím a několika stovkami proškolených partnerů po celé ČR, kteří vám poskytnou cenné informace, poradí s výběrem, navrhnou vhodné řešení, zajistí odbornou realizaci stavby krbu nebo krbových kamen a zajistí montáž i dopravu.

Autor: Tomáš Káňa
Foto: Archiv firmy