Markýzy Alulux

V letních měsících je příjemné trávit siestu u bazénu, ale pokud nemáme na zahradě vzrostlý strom, pod kterým se dá v chládku posedět, nabízí markýza to pravé řešení. Tato markýza dokáže vytvořit příjemný stín a chládek.

Markýzy ERHARDT

Firma ERHARDT se výrobou markýz zabývá přes 20 let a patří mezi vedoucí firmy na trhu v SRN. V čem jsou hlavní přednosti uvedených markýz je patrné z některých detailů. Vyberte si některou z naší nabídky kvalitních, perfektně technicky do detailu vyřešených markýz.

Výsuvné markýzy: BASIC SUN

Robustní provedení konstrukce markýzy, kdy vlastní klouby jsou hliníkové výkovky s pevností přesahující pevnost oceli, ramena jsou z hladkého silnostěnného taženého hliníkového profilu, všechny šrouby a spojovací díly jsou z nerezu, napínáky ramen pak jsou přes klouby vedeny spe-ciálním nerezovým řetězem a speciální extrudované držáky zajišťují dokonalé připevnění markýzy! Celá konstrukce je lakovaná Komaxitem a nabízí se bez příplatků v barvách RAL 9010 bílá, RAL 7035 šedá a RAL 8022 hnědá. Kolekce látek obsahuje přes 100 vzorů a je pravidelně ročně doplňována podle módních trendů.

Takto provedená markýza může být úctyhodných rozměrů: 700 cm šíře a až 400 cm výsun!

A ještě něco navíc! Markýza může v přední části mít další výsuvný látkový díl a to až 170 cm, který dokonale zastíní i při zapadajícím slunci.

Polokazetové markýzy: TOP SUN

Vtip polokazetové markýzy spočívá v ochraně látky (nejdražší díl markýzy) před nepříznivým počasím či před slunečními paprsky tím, že se markýza zasune do hliníkového dvoudílného krytu. Tak v případě deště či přes celou zimu je látka bezpečně ukryta a zbytečně se neničí. Ostatní provedení markýzy je stejné jako u markýzy výsuvné.

Kazetové markýzy: MARKISE C a ERHARDT SD

Vlastní kazeta je tvořena ze dvou dílů které při zasunutí markýzy na sebe dokonale padnou, a díky těsnění je celá látka markýzy 100% zabezpečena nejen proti vlivům nepříznivého počasí, ale i proti náletu hmyzu. Vlastní kazeta je robustní samonosné konstrukce z taženého hliníku.

Všechny uvedené markýzy je možno ovládat ručně pomocí kliky a převodovky, ale pohodlnější je komfortní vybavení elektromotorem a případně automatikou, která rea-guje na vítr a déšť a tím v naší nepřítomnosti zajistí rychlé zasunutí markýzy a její ochranu před deštěm a větrem.
   Všechny ERHARDT markýzy mají speciální zajišťovací pojistky proti vyražení markýzy nahoru při náporu větru.

ZASTÍNĚNÍ zimních zahrad: HAPPY SUN nebo ERHARDT WG

Speciální markýzy pro zastínění zimních zahrad jsou dalším prvkem pro zlepšení kvality bydlení. Každý majitel prosklené zimní zahrady ví, co dokáže sluníčko v letních měsících. Firma ERHARDT nabízí jedinečné patentované řešení zakrytí zimní zahrady a to markýzou ERHARDT WG. Jedinečnost tohoto patentu spočívá v tom, že markýza může být do stran mimo upevňovací místo a to až 120 cm. Tímto řešením jsou všechny boční zešikmené provedení zimních zahrad lehce zakrytelné.

Snahou dodavatele je zajistit majiteli nové markýzy co nejkvalitnější výrobek. Firma ERHARDT proto na celou škálu markýz nabízí, jediná v ČR, pětiletou záruku!

Autor: Zdeněk Zelinka
Foto: Archiv firmy