Téměř neslyšný flexibilní chod: Becker provádí díky svému novému pohonu revoluci

Tichý génius: pohon Becker EVO, díky kterému nejsou automatizované rolety téměř slyšet a jsou flexibilní jako nikdy předtím

Znalci už dlouho vědí, že pohony rolet od firmy Becker jsou mimořádně tiché. Avšak přesto vyvstává otázka: Nešlo by to ještě tišeji? Experti z Hesenska na ni odpověděli a jako výsledek svého výzkumu prezentovali novou generaci drátových pohonů EVO.

Evoluce koneckonců spočívá v tom, že ponechá to, co již existuje, ale dochází při ní k rozvoji silných stránek. A proto vznikly pohony EVO – na základě osvědčeného E03 s elektronickým vypnutím v koncové poloze,  avšak se zcela jinou architekturou.

Jednoduchá změna rychlosti chodu

Lidé s citlivým sluchem mohou hlasitost snížit dokonce ještě více – jednoduše omezením rychlosti pohonu. Neboť v tom je síla tohoto nově vyvinutého výrobku: provozní režim lze pohodlně a jednoduše – pouhým ručním povelem – změnit kdykoli podle konkrétní situace. Na výběr je přitom ze tří variant: tichá, dynamická a „standard“. „Pokud pohon jede v režimu standard, rozjíždí se pomalu a potom zrychluje až do dosažení maximální rychlosti. Potom se rychlost sníží a roleta dojede do koncové polohy,“ vysvětluje Peter Graben, produktový manažer firmy Becker. Uživatelé díky těmto možnostem nastavení profitují z extrémní flexibility.

Podle konkrétní situace je možné ručním povelem zcela jednoduše měnit rychlost chodu a režim pohybu

Inteligentní vlastnosti a lehká integrovatelnost

S pohony EVO zvládnete jednoduše i nastavení koncových poloh – toto nastavování probíhá automaticky a funguje jak u flexibilních pérových závěsů, tak u pevných článkových. Integrovaná funkce „jemný doraz nahoře“ navíc chrání roletový systém a optimálně se přizpůsobí roletě. Mezi další osvědčené silné stránky značky Becker patří i následující: pohon EVO zvyšuje u pojistek proti nadzvednutí automaticky přítlačnou sílu a své citlivé rozpoznávání překážek ve směru dolů.

Další užitečnou funkcí je i ochrana proti přimrznutí nahoře – ta zajistí, že se roleta nepoškodí. Drátový pohon EVO je navíc možné ještě přes odpovídající akční člen zapojit do automatizace domácnosti CentralControl od firmy Becker – nebo do jakéhokoli jiného systému domovní automatizace. Úkolem expertů je koneckonců co nejvíce ulehčit život svým partnerům a zákazníkům a snažit se u všech řešení o co největší integrovatelnost.

Přizpůsobená oblast použití

V sérii EVO RJ je možné pro žaluziové rolety použít osvědčené funkce, které jsou podobné jako v sérii EVO, ovšem bez rozhraní Bluetooth. Toto řešení je mezi uživateli stále více oblíbené, protože spojuje výhody klasické rolety s přednostmi sluneční ochrany.

Analýza a vyhodnocení v aplikaci

Nejnovější produkt firmy Becker používá tu nejmodernější techniku – prostřednictvím rozhraní Bluetooth (série EVO 20 BT). Je tomu tak z dobrého důvodu: aplikaci vytvořili experti. Pomocí ní je možné identifikovat zabudovaný pohon jednoduše přes mobil, analyzovat možné chyby a vyhodnotit cykly. Odborník tak ihned vše vidí – a evoluce pokračuje.

Na výběr jsou tři varianty – je tak zaručena ta nejvyšší možná flexibilita

BECKER-Antriebe GmbH

Celosvětově působící společnost byla založena v roce 1921 ve městě Sinn v Hesensku. Dnes se specializuje na pohony a ovládání rolet a sluneční ochranu. Rodinná firma s více než 350 zaměstnanci má díky mnoha mezinárodním dceřinným společnostem a velkému množství zástupců široké mezinárodní zastoupení. Více na www.becker-antriebe.de.

Autor: tisková zpráva
Foto: archiv firmy