Vsaďte na klasiku a pořiďte si horizontální žaluzie

Stínění je dnes samozřejmostí, která nesmí chybět v žádném okně. Má totiž mnoho výhod, chrání interiér před slunečními paprsky a přehříváním, a pokud jej umístíme zvenčí, tak také chrání okno před hlukem a vnějšími vlivy. V neposlední řadě má také designovou funkci. Jaké stínění zvolit?

Horizontální žaluzie jsou evergreenem, který patří dlouhodobě mezi nejpopulárnější stínění. Tento typ žaluzií, je totiž nejen vysoce funkční, ale také se snadno sladí jak s exteriérem, tak s interiérem.

Hodí se ven i dovnitř

Pokud zvolíte venkovní žaluzie, dopřejete ochranu také svým oknům, před extrémním počasím, zabráníte přehřívání místnosti v létě a unikání tepla v zimě. Venkovní žaluzie lze řešit už při konstrukci budovy, box se schová do fasády a oknu se neodebírá žádné světlo. Problém však není, pokud se rozhodnete pro montáž venkovních žaluzií ex post, s tím rozdílem, že o nějaké světlo přijdete a box bude vidět.

Pokud se rozhodnete umístit horizontální žaluzie uvnitř, můžete je namontovat prakticky kdykoliv – montáž nevyžaduje žádné radikální zásahy do okna a zvládne ji úplně každý.

Široký výběr designu i materiálu

Horizontální žaluzie jsou oblíbené také proto, že si můžete vybrat z široké nabídky různých barevných odstínů, zvolit velikost lamel a vybrat třeba žaluzie v celostínícím provedení. Kromě klasických hliníkových nebo plastových žaluzií můžete vyzkoušet třeba žaluzie dřevěné, které navozují skvělou přírodní atmosféru.

Snadná údržba i oprava

Horizontální žaluzie se snadno udržují, stačí je občas otřít od prachu, na což lze použít speciální hřebínek, se kterým otřete i více lamel najednou. Horizontální žaluzie mají dlouhou životnost, a pokud se u nich vyskytne závada, snadno je doma opravíte pomocí náhradních dílů a běžného nářadí.

Automatické i solární ovládání

Horizontální žaluzie se dnes také dají ovládat automaticky, a pokud chcete ušetřit energii, můžete vyzkoušet solární žaluzie, které přeměňují sluneční záření na elektrickou energii. Se spouštěním a vytahováním žaluzií se vůbec nemusíte namáhat a ještě u toho neplýtváte elektrickou energií.

Autor: Dominik Bezděk
Foto: Archiv firmy