Přidat na Seznam.cz Přidat na Google News

Tři střešní okna v jednom rámu přinášejí snadnou montáž i vysokou míru prosvětlení

K dosažení prosvětleného a vzdušného bydlení přispívají prosklené okenní plochy, které dostávají čím dál větší prostor nejen v obvodových zdech, ale i v rámci střech. Právě střešní okno totiž díky své poloze vůči zdroji přirozeného denního světla vpustí do našich interiérů zhruba dvakrát více denního světla než stejná plocha svislého fasádního okna. Ještě více pak prozáří náš interiér a zvýší světelný komfort kombinace tří střešních oken integrovaných v jednom rámu – VELUX STUDIO.

Toto elegantní okno 3v1 s úzkými rámy profilů je osazeno dvěma otvíravými a jedním fixním oknem. Místnost zaplavuje přirozeným světlem i čerstvým vzduchem, zároveň nám rozšiřuje výhledy a optickým zvětšením prostoru navozuje pocit volnosti a pohodlí.

Tři okna za výhodnější cenu

Spousta architektů říká, že přirozené světlo je v interiéru neocenitelné. A hodně majitelů domů či bytů je často překvapeno, když si uvědomí, že to nemusí být nákladné řešení ve srovnání s nákupem nové sedačky. Naše elegantní a estetické řešení střešních oken VELUX STUDIO kombinuje tři střešní okna v jednom rámu,“ představuje novinku produktový manažer společnosti VELUX Ivo Pavlík. „Jde o finančně zajímavé řešení, protože získáte hned tři střešní okna za výhodnější cenu než při pořízení tří samostatných oken. A hlavně vám přinese domů více denního světla i čerstvého vzduchu, s přidanou hodnotou v podobě snazší montáže oproti instalaci několika jednotlivých oken.

Rozdíl v prosvětlenosti místnosti, když je vybavena střešním oknem VELUX STUDIO, je na první pohled patrný.

Oběd pod otevřenou oblohou i povzbuzení kreativity

Tři okna osazená v jediném rámu přinášejí designové a dokonale promyšlené řešení. Štíhlý dřevěný rám je opatřen impregnací a dvěma vrstvami bílého laku. Jsou v něm osazena tři střešní okna; prostřední je fixní, zatímco okna po stranách jsou otevíratelná pomocí horního madla. Zásluhou štíhlých rámových profilů propustí o 23 % více světla ve srovnání se třemi jednotlivými střešními okny vedle sebe. VELUX STUDIO je ideální pro obytné místnosti, jako jsou kuchyně nebo obývací pokoje, a zejména pak pro prostory, kde potřebujete více denního světla (pracovny a dětské pokoje). Instalujte si střešní okno nad jídelním stolem a pozorujte při obědě oblohu. Umožněte slunečním paprskům pronikajícím na pracovní stůl povzbudit vaši kreativitu. Nebo se jen nechte uspat plujícími mraky nad vaší hlavou a užívejte si zaslouženého odpočinku.

Mezi výhody tří oken v jednom rámu patří i snadná instalace.

Subtilní rámové profily

Střešní okno VELUX STUDIO (vnější rám 1837 x 1178 mm) má extra štíhlé rámové profily (efektivní plocha skla je 1,41 m2), takže se jedná o maximálně estetické řešení s praktickými výhodami – uživatelům umožní širší, téměř nerušené, až panoramatické výhledy. Mikroklima místností vylepší i výborné tepelněizolační vlastnosti okna, které je osazeno nízkoenergetickým bezpečnostním trojsklem (Uw = 1,2 W/m2K), a možnost ventilace.

To vše odpovídá současnému trendu zvětšování prosklených ploch a dokonalejšímu prosvětlení. Novinka má extra štíhlý dřevěný rám s dvouvrstvým lakováním a finálním bílým nátěrem. Na výběr jsou různé vnitřní stínicí doplňky pro regulaci světla nebo úplné zatemnění. Další možností je dokoupení dálkového ovládání bočních otvíravých oken. Po elektrifikaci lze okna napojit na systém chytré domácnosti VELUX ACTIVE s automatickým řízením vnitřního prostředí a ovládáním přes mobilní aplikaci.

Snadná instalace tří oken v jednom rámu

Výhodou jednoho rámu pro tři okna je snadná a rychlá montáž, kterou zjednodušuje i možnost využití speciálních prvků – lemování, zateplovacího rámu BDX, plisované hydroizolační manžety BFX, drenážního žlábku a manžety z parotěsné fólie BBX. Vnější oplechování je z lakovaného hliníku a VELUX STUDIO lze instalovat ve sklonu od 15° do 90°. Okna mají unikátní systém izolace ThermoTechnology™ či ventilační klapku, která umožňuje větrání i při zavřeném okně. Kromě montáže je jednoduchá i průběžná údržba – vzduchový filtr pro zadržení nečistot či hmyzu je snadno vyměnitelný a křídlo lze otočit o 160° pro snadné umytí venkovní strany okna.

Související články

Autor: Mgr. Alena Drtinová
Foto: archiv firmy Velux