Zamysleli jste se někdy nad otázkou: ROLETY NEBO ŽALUZIE?

A co nad otázkou kabriolet nebo kombi? Každá varianta má své využití. V autech se však orientuje kdekdo, ve stínicí technice jen úzká skupina profesionálů z oboru. A je to pochopitelné, každý nemůže vědět všechno. Asi se shodneme, že první otázku je nezbytné konzultovat s odborníkem. Víme, na koho se o radu obrátit. Posuďte sami.

V jednom z předchozích čísel časopisu Stavebnictví a interiér jsme se tomuto tématu již věnovali, avšak spíš z pohledu koncového zákazníka – laika. Nyní vám přinášíme zkušenost zákazníka firemního.

Průběh montáže

Příběh referenčního klienta ABF, a.s.

V letošním roce byl v areálu Výstaviště PVA Letňany otevřen Kongresový sál s ojedinělou kapacitou 650 míst k sezení, který je situován ve Vstupní hale II. Jeho multifunkčnost si vyžádala zajištění kvalitního zastínění oken.

V původní poptávkové dokumentaci byly uvedeny venkovní žaluzie. Při konzultaci zástupců klienta s odborníky ze společnosti Almma došlo k detailnímu zjištění veškerých potřeb klienta a požadovaných parametrů produktu.

Díky vyjasnění všech podrobností nastala celkem zásadní změna. Bylo totiž zřejmé, že tím správným řešením nebudou žaluzie, nýbrž rolety. Ty totiž splňovaly požadavky beze zbytku. Při větrném počasí nedochází k vibracím, jež jsou doprovázeny nepříjemným hlukem. Navíc venkovní rolety, oproti žaluziím, umožňují absolutní blackout – tedy 100% zatemnění interiéru.

Následný výběr barev a systému ovládání byl již rutinní záležitostí. Stejně tak následná montáž v režii sehraného montážního týmu Almma.

Výškové práce při montáži

Profesionální přístup

V oblasti aktivního stínění jsme dospěli k resumé: Konzultace odborníka je vhodná nejen pro laika, ale i odbornou veřejnost. Lidé ve firmě Almma s.r.o. si to plně uvědomují, proto svá jednání se zákazníkem vedou vždy s ohledem na potřeby zákazníka, nikoliv na jeho primární přání. Jelikož původní přání může být z hlediska výběru správného produktu zkreslené absencí kompletních a detailních znalostí.

Takže rolety nebo žaluzie? Konzultujte s profesionály. Almma poradí.

Autor: Martin Kunt
Foto: Archiv Almma