Nerovné povrchy či fádní koupelna? Řešením je mozaika. Zdroj: Edvard Nalbantjan, Shutterstock

Co dokáže mozaika v koupelně?

Pokud právě zařizujete novou koupelnu, či rekonstruujete tu dosavadní, zbystřete! Máme pro vás tip na nestárnoucí koupelnový trend – mozaikový obklad. Jedná se o nápaditou, a přitom elegantní variantu. Záleží pouze na vašem vkusu, jaký materiál, motiv či barvu zvolíte.

Pryč s nudnou koupelnou

Mozaika dokáže proměnit každý nudný interiér v kouzelný. Navíc jí nevadí vlhko a je ve většině případů snadná na údržbu. Proto v mnohém předčí obyčejné obkladačky. Dnes už si můžete vybírat z nekonečné barevné škály. Pamatujte ale na to, že mozaika je sama o sobě celkem výrazný designový prvek, a tak se nesnažte s ní oblepit každé místo, co v koupelně najdete. Více je mnohdy méně. S mozaikou lze obložit klasicky stěny, ale také například vanu či zrcadlo.

Mozaika je dostupná ve všech materiálech

Mozaika může být skleněná, oblázková i mramorová. Právě skleněné mozaiky slaví svůj velkolepý návrat. Jejich výhodou je dlouhá životnost i snadná údržba. Proti ale mluví značná křehkost a náchylnost k poškození, při obkládání je potřeba s ní zacházet opatrně.

Skleněná mozaika je dechberoucí, protože odráží světlo v prostoru. Zdroj: TiarA, Shutterstock

Lehce čistit lze také keramiku. Mozaiky z přírodního kamene zase vynikají svou neobvykle hrubou strukturou. Dopřejte si nadčasovou kamennou mozaiku i u vás doma. Podobně zajímavě působí i kameninové mozaiky, které se hodí především do moderních sprchových koutů. Na trhu ale dnes najdeme i kovové varianty, jež jsou ideální do industriálních prostor. Vybírat lze však i z materiálů jako je dřevo nebo hliník.

Oblázky se nemusí objevit pouze jako obklad stěny či vany, ale i na podlaze ve sprchovém koutu. Zdroj: alabn, Shutterstock

Aplikace je snadná

Další výhodou mozaiky je jednoznačně její aplikace. Šikovný domácí kutil její obkládání zvládne hravě sám. Výrobci se snaží o ulehčení práce koncových uživatelů. Mozaika se prodává v částech, které jsou z druhé strany podlepené papírovou sítí. K nalepení postačí bílé lepidlo na mozaiky a kvalitní spárovací hmota odolná vůči vodě. A pokud si i přesto nejste jistí, zavolejte na pomoc odborníka.

Mozaika se snadno pokládá i na oblé plochy. Zdroj: bogdanhoda, Shutterstock

Související články

Autor: Kateřina Slezáková
Foto: Shutterstock