Krbová kamna Haas+Sohn Rukov - orientace na pohodu a obnovitelné zdroje

Nový směr, kterým se dnes ubírá rumburská firma Haas + Sohn Rukov, spol. s r.o., jsou výrobky s vyššími ekologickými parametry, vyšší účinností, novými tvary i materiály. Zřetelná je orientace této firmy na využívání obnovitelných zdroju energie, což jsou vedle tradičního dřeva i ekobrikety z dřevěného odpadu.

Krbová kamna – teplo, které vidíme

Firma Haas + Sohn Rukov s.r.o. se specializuje na výrobu krbových kamen pro spalování dřeva, ekobriket a uhelných briket. Vznikla v roce 1995, kdy plynule navázala na tradici výroby topidel společnosti Rukov a.s. Technologie výroby využívá nejmodernější zařízení včetně laserových, která zajišťují produkci výrobků vysokých kvalit s nízkými náklady, což se příznivě promítá do jejich přijatelné prodejní ceny.

Pro topnou sezónu 2004 – 2005 připravila firma Haas + Sohn Rukov celou řadu novinek – zajímavé typy krbových kamen vybavených teplovodním výměníkem, sérii nových typů kamen a krbových vložek.

Designová řešení kamen jsou hřejivým doplňkem moderně zařízených domácností i rekreačních chalup a tradičně pojatých interiérů. Všechny typy kamen nám přináší pohledem na kousek živého plamene skrze velkoplošná prosklená dvířka příjemnou tepelnou pohodu do našeho domova.


Krbová vložka Trend
Rozměr: 1550 × 512 × 480 mm, Výkon min/max: 4 - 9 kW, Průměr kouřovodu: 160 mm, Hmotnost: 150 kg, Vytápěcí schopnost: cca 200 m3

Lillehammer, Výkon: 8 kW

ARGENTUM, Výkon: 2,5-7,4 kW

Pro dodávku na trh je připravena výroba devíti nových typů kamen s nabídkou různého vnějšího opláštění z ocelového plechu, obkladu keramickými dlaždicemi či kachlemi a to vždy v několika barevných variantách. Tepelný výkon kamen se pohybuje od 7 kW do 13,5 kW dle typu.

Tradičně se vyznačují vysokou účinností, která zaručuje ekonomické vytápění při malé spotřebě paliva. Všechny typy jsou certifikovány v SZÚ Brno a splňují podmínky ekonomického provozu a bezpečnostní normy.

Krbová kamna s teplovodním výměníkem

Zvláštní místo v nabídce firmy Haas + Sohn Rukov představují krbová kamna s teplovodním výměníkem pro připojení topných těles nebo zásobníkové ohřívače vody GRAND MAX a ADRIA. U těchto typů není výměník pevnou součástí kamen a lze jej vyjmout, případně u provedení typů kamen Grand Max a Adria bez výměníku tímto dodatečně doplnit. Nutno zdůraznit, že kamna s výměníkem nemůžeme uvést do provozu bez připojení k teplovodnímu okruhu.


Grand Max s výměníkem
Rozměr: 1231 × 646 × 554 mm, Výkon:13 kW max., Průměr kouřovodu: 150 mm, Hmotnost: 197 kg, Vytápěcí schopnost: 220 m3, Použitelný výkon do topných těles: 7,3 kW

ADRIA mini LUX, Výkon: 6 - 8 kW

Nabízené typy kamen doplňuje krbová vložka TREND s výkonem 9 kW. Vložka je připravena pro obložení dle přání a možností zákazníka tak, aby harmonicky doplnila interiér vytápěného prostoru. Všechny připravované sezónní novinky firmy Haas + Sohn Rukov s.r.o. najdeme každoročně v její expozici na mezinárodních stavebních veletrzích IBF v Brně a FOR ARCH v Praze.

Autor: Mgr. Jarmila Burešová
Foto: Archiv firmy