Přidat na Seznam.cz Přidat na Google News

Nejúspornější vytápění – dřevo a sluneční paprsky

Dřevo a sluneční paprsky vedou k největším úsporám v domácnosti. Nejefektivnějším spojením je jednoznačně propojení krbu se solárním systémem, které umožňuje vytápět dům a ohřívat vodu zároveň. Trh s krbovými kamny a krbovými vložkami významně ovlivňuje česká firma Romotop.

Úspora energie a nákladů na vytápění, to jsou dvě hlavní témata poslední doby u většiny domácností. Jednou z možností, která poskytne domácnosti nejen vytoužené úspory, ale také příjemný doplněk domácí pohody a atmosféry, je pořízení krbu nebo krbových kamen. Aby však vynaložené prostředky byly skutečně správné, je nutné vědět, podle jakých kritérií vybírat. Při výběru krbové vložky nebo krbových kamen bychom se měli rozhodovat především podle kvality zpracování a použitých materiálů, účinku spalování, vytápěcích schopností a designu.

Hlavním kritériem pro výběr je však renomovaný a kvalitní výrobce, mezi které patří jednoznačně firma Romotop. Již od roku 1992 úspěšně působí na trhu s krbovými kamny a krbovými vložkami nejen v České republice, ale také v Evropě. Kvalitu produktů značky Romotop zaručuje špičková technologie zpracování na plně robotizovaných linkách dnes jednoho z nejmodernějších výrobních závodů v Evropě.

Krbová kamna s vložkou Romotop KV 025F

Moderní krby

Dnešní moderní krby jsou především záležitostí designu a komfortu užívání. Moderní prosklené a estetické topeniště, centrální přívod externího vzduchu, automatická regulace hoření pro dosažení vysoké účinnosti až 90 %, moderní akumulační materiály obložené elegantní keramikou zajišťující sálání příjemného tepla ještě dlouho po dohoření poslední kousku dřeva. Tento akumulační efekt ocení majitelé zejména nízkoenergetických dřevostaveb bez akumulačních schopností.

Krbová kamna COTOPAXI – keramika

Novinky a dotace na úsporné vytápění

Romotop patří ve vývoji a inovacích mezi evropskou špičku, proto se může v letošním roce pochlubit několika zásadními novinkami. Kromě nové řady krbových vložek Romotop DESIGN klasického i rohového prosklení, uvádí Romotop na trh významnou novinku v podobě krbové vložky KV 075W s teplovodním výměníkem. Vlastnosti této krbové vložky umožňují buď vytápět místnost a zároveň krb připojit do systému pro ohřev teplé vody. Tato krbová vložka byla díky svým parametrům certifikována pro dotační program Zelená úsporám. Zákazník tak může získat státní podporu až 50 000 Kč na tento produkt. Krbová vložka KV 075W splňuje nejpřísnější ekologické limity a přitom se vyznačuje vysokou účinností spalování. Samozřejmostí jsou centrální přívod vzduchu (CPV) nebo možnost napojení automatické regulace hoření. Ve spojení se solárními panely na střeše domu, akumulační nádobou a automatickým systémem dosáhne majitel domu maximálních úspor při vytápění a ohřevu teplé užitkové vody. A právě na tuto metodu vytápění domácnosti lze získat až 180 tisícovou dotaci z programu Ministerstva životního prostředí Zelená úsporám zaměřeného na úspory energie a obnovitelné zdroje v domácnostech. Romotop nabízí svým zákazníkům komplexní řešení celého tohoto systému v jedné sadě.

Krbová kamna LUGO – pískovec

Krbová kamna

Krbová kamna jsou dnes velice žádaným doplňkem interiéru. Kdo si nemůže dovolit větší stavbu krbu ve svém obydlí z prostorových nebo finančních důvodů, volí alternativu krbových kamen. Velkou výhodou krbových kamen je snadná instalace, prostorová nenáročnost a zejména nižší pořizovací cena. Majitelé krbových kamen oceňují také možnost okamžitého použití oproti složitější stavbě krbu.

Spojením krbu s akumulační nádobou a solárními kolektory získáte nejúspornější vytápění domu

O krbových kamnech Romotop můžeme říci, že přebírají řadu funkcí ještě do nedávna patřících výslovně do domény krbů s drahými krbovými vložkami. Zcela běžný je například centrální přívod vzduchu (CPV) zajišťující stálý dostatek kyslíku v místnosti bez nutnosti větrat. Hlavní výhodou centrálního přívodu vzduchu je však díky optimální regulaci primárního a sekundárního vzduchu kvalitní a efektivní spalovaní.

V nabídce několika desítek modelů krbových kamen Romotop nechybí ani krbová kamna s teplovodním výměníkem pro ohřev teplé užitkové vody. Požitek jako při posezení u krbu přináší velké prosklené plochy dvířek krbových kamen, které díky unikátní technologii firmy Romotop zachovají vždy čisté sklo a garantují větší vytápěcí schopnost kamen.

Krbová kamna Mangala – kámen
Krbová kamna Mangala – kámen

Moderní design

Nejen technickou vyspělostí se však může Romotop chlubit. Tato značka dnes na evropském trhu spoluvytváří i trendy v oblasti moderního designu. Svědčí o tom řada prestižních ocenění i desítky modelů kombinujících eleganci tvarů s krásou přírodního kamene, pískovce, keramiky a skla. Zejména kvalitní keramika vlastní výroby umožňuje desítky barevných kombinací a možností. Široká nabídka různých modelových řad tak uspokojí každé vaše přání.

Zajímavé uspořádání s kamny Romotop KV 025G

Jak si pořídit krb nebo krbová kamna

Zvažujete-li pořízení krbu nebo krbových kamen, zajděte si pro radu k renomovaným prodejcům značky Romotop po celé České republice i na Slovensku. Poskytnou vám cenné informace, poradí s výběrem krbových kamen, zajistí odbornou realizaci stavby krbu nebo kachlových kamen, montáž i dopravu.

Autor: Tomáš Káňa
Foto: Archiv firmy