Střešní dveře i okna pro rodinné a bytové domy

Terasa na střeše, střešní záhony, městské včelaření, relaxační zóny mezi střechami. Svobodné využití volného prostoru mezi střechami má v dnešní době mnoho zajímavých podob.

Jak prosklení podkrovních prostor, tak výstup na střešní terasu lze zajistit instalací produktů značky Solara, jež jsou vyvinuty na základě dlouhodobých zkušeností z oboru. Velkoformátová prosklení s vysoce subtilními profily umožní vychutnávat si vynikající výhledy, inovativní celoprosklené střešní dveře s trojsklem a zdvojeným těsněním mezi rámem a křídlem pak nabídnou bezpečnou a komfortní cestu na střechu s dostatečnou pochozí výškou. Společnost Solara je také propagátorem moderních technologií jako ThermoGlass®, jež využívá průhlednou kovovou nanovrstvu na povrchu skla k transfromaci elektrické energie na sálavé teplo.

Posuvné střešní dveře na terasu

Je konec dob, kdy byly podstřešní prostory tmavými neútulnými kobkami. Nastoupil trend velkých oken v podobě fixních, kyvných, výklopných či posuvných ploch či střešních dveří.

Mám takové prostory rád, cítím se tam dobře. Je mou prací i koníčkem vyvíjet a vyrábět prosklené střešní výstupy. Zavádíme na trh pojem ‚střešní dveře‘. V žertu často uvádím, že takto zpřístupněné prostory nadchnou romantiky i developery. Jedni si to užijí a druzí vydělají,” říká Jakub Formánek za vedení českého výrobce střešních otvorových výplní.

Výklopně-kyvné střešní okno Solara PRAKTIK

Chytré řešení vstupu na terasu prostřednictvím pohodlných střešních dveří představuje tepelně izolační prvek, kterým nejenže otevřete přístupovou cestu na střechu, ale rovněž výborně prosvětlíte interiér. Přidanou hodnotou je rovněž příjemný sklon schodiště o šířce, jež umožňuje pohodlné každodenní užívání. „Žádné žebříky a skoro-žebříky. Vyvíjeli jsme skutečné dlouhodobé řešení pro moderní domy s plochou střechou i stavby se šikmou taškovou střechou. Pro pány v klobouku i dámy na podpatcích. Na trh jsme po několikaletém vývoji uvedli dva typové výrobky, které řeší komfortní cestu na střešní terasu,” doplňuje Formánek.

Střešní okna Solara byla použita také v novostavbě školy Amos v Psárech.

Fotogalerie referencí a poradenství

Navštivte fotogalerii referencí na webu solara.cz/reference a využijte poradenství ke střešním dveřím na emailové adrese obchod@solara.cz či telefonicky na čísle 602 176 036. Informujte se třeba na možnosti fungujícího napojení plochy pochozí terasy a jejího správného odvodnění.

Velkoplošné posuvné okno Solara s technologií ThermoGlass®, jež využívá průhlednou kovovou nanovrstvu na povrchu skla k transfromaci elektrické energie na sálavé teplo
Autor: kolektiv autorů
Foto: archiv společnosti Solara