Dřevěné předokenní rolety, dřevěné žaluzie

Stínicí technika je z estetického a funkčního hlediska jedním z nejdůležitějších architektonických prvků vybavení staveb. Je nedílnou součástí celkové koncepce stavby a tvoří výrazný pohledový prvek, který dokáže stavbě dodat opravdu exkluzivní vzhled. Protože dřevo patří k historicky k nejověřenějším materiálům používaných ve stavebnictví, lze v posledních letech zaznamenat trend k jeho masivnímu návratu i v oblasti stínicí techniky.

Jako jediná úzce specializovaná firma na českém trhu se společnost Heliotech zabývá výrobou a vývojem stínicí techniky z masivního dřeva. Nabídka obsahuje stínicí techniku pro exteriér, dřevěné předokenní rolety, okenicové systémy a posuvné fasádní panely a prvky interiérového zastínění, dřevěné žaluzie.

Dřevěné předokenní rolety

Základním měřítkem pro výběr přírodních materiálů pro dřevěné rolety je velice pravidelná struktura materiálu s téměř nulovou sukovitostí, proto se vyrábějí z výběrových dřevin té nejvyšší kvality. Tyto vlastnosti materiálu jsou nutné pro dlouhou životnost a zachování pravidelného tvaru lamel, které jsou podpořeny speciální povrchovou úpravou exteriérovými impregnačními lazurami, které dodávají roletám téměř neomezenou životnost. Nejpoužívanějším typem materiálu je sibiřská borovice, která se vyznačuje svou konzistentností a dlouhou životností v exteriéru. Variantně však lze použít i materiály jiné jako například dub nebo smrk. Nabídka dřevěných předokenních rolet obsahuje rolety s lamelou 47/12 mm, 35/12 mm, 25/8 mm případně rolety se speciální lamelou, dle přesných požadavků daného projektu. Vzhledem k individuálnímu přístupu k dodávkám je variabilita použití velice vysoká a skýtá spoustu možností. Rolety lze instalovat do zabudovatelných schránek navíjecích mechanizmů, předokenních boxů nebo do spe-ciálních, stavebně vytvořených prostor.

Dřevěné žaluzie

Další variantou zastínění, tentokrát však v interiéru jsou dřevěné žaluzie. Díky svým výjimečným vlastnostem vytvářejí atmosféru dokonalé harmonie a elegance interiérové kompozice. Nabídka dřevěných žaluzií obsahuje žaluzie v horizontálním nebo vertikálním provedení s lamelami 25 mm, 50 mm nebo 89 mm. Dřevěné žaluzie jsou vyráběny ze speciální dřeviny patřící do rodiny amerických lip, basswood, nebo z dřeva tropického charakteru, ramin.

Autor: Petr Kostka
Foto: Archiv firmy